Ботев (Пд) се би сам срещу „Най-добрия отбор в България“…Стивън е лъчът!

Ботев (Пд) стартира със загуба плейофите в Първата шестица…

Тази вечер на ст.“Българска армия“ момчетата на Николай Киров изиграха един от най-посредствените си мачове през този сезон и загубиха от претендента за титлата ЦСКА-София (“Най-добрият отбор в България“, както ги нарече Киров преди началото на срещата) с 4:1. „Канарите“ не предложиха нищо опасно в предни позиции през по-голямата част на срещата, като отправиха едва 2 точени удара към вратата на Черниаускас през всички 90′.

Две от попаденията на „Армията“ паднаха след груби грешки на играчи на „жълто-черните“. Автогол на Димов (39‘), след центриране от свободен удар към полето на Ботев (Пд), откри резултата в полза на ЦСКА-София. С последната си възможност за първото полувреме домакините увеличиха преднината си след попадение на Лое (46‘). Малко след началото на втората част дойде и нелепото изчистване на Серкан около дъгата на полето на гостите. Близо до него бе Тиаго, който скочи срещу топката и я отби с гръб. Тя направи немислима парабола и влетя страховито в мрежата на Чворович.

Единственият светъл лъч бе влизането на „Златния“ Стивън Петков, който намали резултата за пловдивчани в 84‘ с 8-ия си гол в Лигата (общо 12-ти във всички турнири, 9, от който като резерва). Въпреки това обаче момчетата на Киров нямаха сили за повече и стартираха със загуба мачовете от „Топ 6“ през тази пролет.

„Канарите“ остават 5-ти с 42т., докато „армейците“ продължават гонитбата с Лудогорец на върха в подреждането и вече са с 66т. на 2-ро място. На 6-ти април (петък) Ботев (Пд) посреща Левски в кв.Коматево.

Началото бе силно за домакините, които пресираха “високо” съперника и потърсиха по-трайното овладяване на топката. В 9-та минута Балтанов намери зад защитата на “армейците” Жоао Пауло, който с левия крак шутира по диагонал, но право в ръцете на Черниаускас.

В 15-та минута “червените” бяха близо до гол, когато Манолев стреля опасно покрай вратата на Чворович. 180 секунди по-късно Бланко излезе на чиста позиция пред вратата на Ботев (Пд), но шутът му бе отразен от стража на гостите.

В 26-та минута центриране от корнер качи топката на главата на Бланко. Ударът му обаче бе вещо отразен в корнер от Иван Чворович.

10 минути преди края на първата част Неделев овладя топката малко пред централния кръг, след грешка в разиграването на домакините. Той видя празното пространство пред себе си и с туповен изстрел изненадата Черниаускас. Топката, за съжаление на бултрасите в сектора зад вратата, премина на няколко сантиметра в страни от левия страничен стълб.

Минута след това подаване от корнер позволи на Чорбаджийски да стреля с глава, но и този път коженото кълбо мина от “грешната” страна на вратата.

ГОООЛ Пламен Димов си отбеляза автогол в 39-та минута – 1:0!

Изключително нелеп автогол раздели двата тима малко преди изтичането на 40-та минута. Родригез центрира от свободен удар в наказателното поле, но там неразчетена намеса на Димов с глава насочи топката във вратата на Чворович.

ГОООЛ Раул Лое покачи за ЦСКА-София в 46-та минута – 2:0!

Ботев (Пд) се пропука за втори път. Центриране почти от аутлинията, отляво на вратата на Чворович, не бе изчистено от цялата защита на пловдивчани. Там на втора греда бе Лое, който единствено сложи главата си и реализира втория гол за своя тим.

ГОООЛ Тиаго Родригез направи резултата 3:0 в 53-та минута на срещата!

Второто полувреме започна по най-болезнения възможен начин за Ботев (Пд), след като Чворович трябваше да вади за трети път топката от своята врата. Серкан опита да изчисти рисковано една топка, малко пред наказателното поле на своя тим. Тиаго бе близо до него и скочи срещу ритнатата топка. Кълбото се отби в гърба на бразилеца и с някаква “невъзможна” парабола прескочи Чворович и се оплете в мрежата зад него.

След гола в час след началото, в рамките на две минути, “канарите” шутираха на двата пъти към вратата на своя съперник. Първо, Мари стреля по диагонал, но топката прехвърли вратата. Минута след това Неделев пробва късмета си от идентична дистанция и позиция, но не успя да уцели вратата.

В 70-та минута Петков бе изведен хубаво от дълбочина от Неделев. Топката дойде леко встрани на нападателя, но той напредна и реши да стреля. Ударът му обаче бе крайно оптимистичен и много неточен.

12 минути преди края Кампос се озова на празна врата, но не успя да я уцели и да намали за своя тим. Преди това Дуде Ндунгала стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле, но Черниаускас изби в краката на Диого.

ГОООЛ Стивън Петков намали за Ботев (Пд) в 84-та минута след като се измъкна сам срещу вратаря на “армейците” и с премерен удар отбеляза – 3:1!

ГОООЛ Хеан Бланко оформи крайното 4:1 на празна врата в 92-та минута след асистенция на Едвин Джеси.

ЦСКА–София: Витаутас Черниаускас, Жеферсон Телес, Божидар Чорбаджийски (Дюлгеров 72′) Рубен Пинто, Едвин Джеси, Раул Лое, Енрике Рафаел (Монтейро 79′), Тиаго Родригез (Алберг 66′), Станислав Манолев, Александър Барт, Хеан Бланко