(СНИМКИ И ВИДЕО) Мартин Камбуров блесна на два пъти срещу Славия и подари на Локомотив втория пореден успех в “А” група

Локомотив (Пд) си върна по най-добрия начин на Славия за загубата с 0:3 в първия кръг на тазгодишния шампионат, побеждавайки белите от столицата с 2:0 в среща от 10-я кръг на „А“ група на ст.“Локомотив“ в пловдивския парк „Лаута“. В герой за изключително добре представилите се тази вечер „смърфове“ се превърна централният нападател Мартин Камбуров. Той вкара и двете попадения за тима на Христо Колев, като особено емоционален бе първото, което опитният голаджия посвети на Бащата, сочейки към него след откриването на резултата.

В началото на втората част Камбуров отбеляза и втория си гол в срещата, и общо 4-ти от началото на сезона, с който до голяма степен реши нещата в полза на своя тим. С тази победа „смърфовете“ се изкачиха на осма позиция с 11т., изпреварвайки градския съперник Ботев (Пд) (9т.), който утре излиза срещу Левски на „Герена“.

В началните минути се забелязва, че теренът на стадиона в Пловдив е в лошо състояни, заради падналите дъждове, което ще затруднява футболистите и на двата тима. В 8-та минута Мартин Камбуров изпусна златен шанс за откриване на резултата. Той получи прекрасна топка остана на Димо Бакалов на точката за изпълнение на дузпа, стреля с глава, но младият страж на Славия Марио Кирев успя да улови. В следващите 10 минути Локомотив владееше положението на терена, организирайки няколко нелоши атаки, но до удари към вратата на Кирев така и не се стигна.

В 20-та минута Пламен Крумов центрира към наказателното поле на Славия, но Камбуров не успя да нанесе удар с глава. Две минути по-късно пред Славия се откриха два страхотни шанс. Първо след разбъркване в наказателното поле, след пряк свободен удар, топката достигна до Дяков, който стреля от над 20 метра, насочвайки коженото кълбо в горния десен ъгъл на Ел Каруби. Мароканецът обаче се намеси пъргаво и изби, като му помогна и напречна греда. След това топката попадна в Ивайло Димитров, който стреля, въперки че бе в засада, но Ел Каруби отново пряви страхтоен рефлекс.

Малко след това дойде и най-красивият миг до момента в срещата, когато Мартин Камбуров буквално скъса мрежата на Славия и откри резултата. Това стана факт в 33-та минута, когато Зоран Балдовалиев задържа добре на левия фланг, след което центрира към централния нападател на “смърфовете”. Камбуров оваладя майсторски на гърди на границата на наказателното поле и с точен удар не остави шанс на Кирев за 1:0. Веднага щом отбеляза, Камбуров се отправи към резерваната скамейка на своя тим и посочи към старши треньора Христо Колев, посвещавайки попадението именно на него (може да видите страхотни кадри от радостта след гол в TribunaPlovdiv.bg.)

kamburov kolev gol radost otbor

В 38-та минута без малко Славия да върне паритета в срещата, след като Семерджиев не успя да преодолее Ел Каруби от непосредствена близост до вратата на Локомотив (Пд).

Още в първите минута на втората част домакините можеха да удовя своя аванс. В 48-та минута Балдовалиев пусна към Мартин Камбуров в наказателното поле, но Марио Кирев се намеси и спаси вратата си, а топката мина на сантиметри от гредата. Малко след това обаче лидерът на “смърфовете” показа, че не се нуждае от много време, за да се възползва от открилите се положения.

След нялко минути на спокоен футбол от страна на двата отбора, Мартин Камбуров отново избухна в свои стил и доближи Локомотив с още малко до много важния успех срещу Славия. Попадението дойде в 57-та минута, след като Димо Бакалов намери чудесно Камбуров в наказателното поле, за който не бе проблем да реализира за 2:0.

Три минути след гола, Балдовалиев изпусна да се разпише, след като към него бе насочен много добър пас от дълбочина, но македонецът не успя да преодолее Марио Кирев.

Крум Стоянов получи изключително неприятна фрактура на дясната ръка и излезе от игра в 62-та минута, след опит да изчисти топката.

В 66-та минута Карачанаков отправи точен удар към вратата на Ел Каруби от пряк свободен удар, но топката бе насочена право в тялото на мароканеца и той нямаше порблеми да я улови. Само 5 минути след това Емил Гъргоров направи официалния си дебют за тима на Локомотив (Пд), след като замени Зоран Балдовалиев.

До края Славия опита да отбележи почетно попадение, но това така и не стана, с което Локомотив (Пд) успя да запише втората си поредна победа в “А” след тази над Пирин в миналия кръг с 2:1.

Локомотив (Пд): Ел Каруби, Крумов, Котев, Димитров, Стоянов (Янъков), Боне, Бакалов, Дюфо, Балдовалиев (Гъргоров), Камбуров (к), Велковски

Старши треньор: Христо Бонев

Славия: Кирев (к), Панов, Крачунов, Пиргов, Семерджиев (Вълчанов), Крабельов, Фераресо, Манзоро, Дяков, Димитров (Атанасов), Карачанаков

Старши треньор: Христо Колев

Главен съдия: Никола Попов