Ботев (Пд) спъна Лудогорец, Вутов герой и антигерой

Ботев завърши 1:1 като гост на Лудогорец в мач от междунния 22-и кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Разград. Антонио Вутов (69) вкара попадението за жълто-черните. Секунди преди края той бе изгонен за втори жълт картон.

Още в първата минута домакините можеха да поведат в резултата. След хубав пробив на Вандерсон отляво Кайзер се намеси добре и изпревари Лукоки. В 7-ата минута Неделев стреля от фаул, но Илиев плонжира и изби. Минута по-късно Кардосо също стреля от над 20 метра, но вратарят на “орлите” без проблем спаси

В 30-ата минута Шопов стреля над вратата от добра позиция в наказателното поле.

Най-добрата възможност за шампионите дойде в 37-ата минута, когато Лукоки отлично преодоля двама бранители на десния фланг и центрира към Вандерсон, който на няколко метра от голлинията прати топката в аут с левия крак.

ГООООЛ! Джоди Лукоки дава аванс на Лудогорец в 47-ата минута – 1:0!

Антон Недялков центрира отляво към наказателното поле, там връхлита Джоди Лукоки, който прекрасно засече от няколко метра и реализира първия гол в двубоя.

ГООООЛ! Антонио Вутов изравнява за Ботев (Пд) в 68-ата минута – 1:1!

Ботев вкарва при първото си по-сериозно положение през второто полувреме. Голяма заслуга има и Тодор Неделев, който прекрасно преодоля Рафаел Форстър и с меко центриране намери Вутов, който пък засече от воле. Топката се удари в земята, след което влетя във вратата на Пламен Илиев.

Малко след това Лукоки имаше шанс да реализира и втори гол след грешка в отбраната на Ботев, но останал сам срещу Даниел Кайзер се засуети.

Ботев не успяваше да създаде нищо опасно, но се оказа, че е необходим само един шанс. Той се откри в 68-ата минута и доведе до изравнителен гол след прекрасна комбинация между Тодор Неделев и Антонио Вутов. Неделев преодоля елегантно Рафаел Форстър, след което меко центрира към Вутов, който на свой ред засече от воле. Топката се удари в земята, след което влетя във вратата на Пламен Илиев.

Тони Здравков реагира с включването в игра на Адриан Попа вместо позагубилия се Лукоки. Малко преди гола пък Якуб Швиерчок замени контузилия се Клаудиу Кешеру. Именно Швиерчок бе най-активен в следващите минути като в рамките на няколко минути отправи няколко опасни удара, при които обаче Кайзер се справи.

В 80-ата минута неговият сънародник Горалско бе на удобна позиция, но стреля в тялото на противниковия вратар.

В последните минути домакините увеличиха натиска пред вратата на Ботев, но това доведе само до един куп корнери и почти нищо опасно.

В продължението нервите на някои от играчите на “канарчетата” не издържаха. Кристиан Димитров получи своя пети жълт картон през сезона, дошъл за реплика към съдията, заради което ще пропусне мача с Верея. Същото важи и за Антонио Вутов, който пък получи два последователни жълти картона за цветущи реплики към рефера Станислав Тодоров.

Така Лудогорец вече има актив от 53 точки, но отново дава шанс на преките си конкуренти да намалят пасива си. Ботев е четвърти с 39 точки.

Стартови състави на двата тима:

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Лукас Саша, Клаудиу Кешеру, Козмин Моци, Яцек Горалски, Марселелиньо, Вандерсон, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки

Резерви: Хорхе Броун, Димо Бакалов, Абел Анисе, Драгош Григоре, Доминик Янков, Якуб Свиерчок, Адриан Попа

Старши треньор: Антони Здравков

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Антонио Вутов

Резерви: Иван Чворович, Костадин Ничев, Феребори Доре, Кристиан Добрев, Радослав Апостолов, Филип Филипов, Атанас Зехиров

Главен съдия: Станислав Тодоров

Дошъл ли е денят за първия успех на Ботев (Пд) в Разград?