Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 0:0 срещу Пирин при визитата си в Благоевград в среща от шестнадесетия кръг на Първа лига. Равенството бе второ поредно за момчетата на Александър Томаш, като те пропуснаха добра възможност да се изравнят по точки с втория Лудогорец.

Иначе през целия двубой гостите от Пловдив бяха тези, които държаха повече топката, но опасните положения и пред двете врати бяха малко.

След тази среща “смърфовете” остават на 4-то място с актив от 30 точки, докато “орлетата” са 15-ти с 9 пункта.

В началото на двубоя играта бе спокойно, като до интересни ситуации пред двете врати не се стигна.

В 21-ата минута Карагарен центрира в наказателното поле от лявото крило, но ударът с глава на Луан мина над целта.

Минута по-късно след центриране от ъглов удар Николай Бодуров стреля с глава, а малко не достигна на Станислав Костов да я отклони с мрежата.

В следващите минути гостите продължиха да владеят топката, но до опасни положения пред вратата на Янко Георгиев не се стигна.

В продължението на първата част Станислав Костов бе изведен сам срещу Хоркаш, но ударът му премина с малко в страни от целта.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 60-ата минута Джовани пробва мерника си от пряк свободен удар, но Максим Ковальов се справи и изби в корнер. При ситуацията, топката се отклони и от напречния стълб.

В 66-ата минута влезлият като резерва Василев получи топка в наказателното поле и стреля по земя, но Ковальов изби отново.

В 78-ата минута Бодуров беше оставен без опека след ъглов удар, но ударът му беше спасен от Динко Хоркаш.

В добавеното време на мача след центриране от ъглов удар, голям куп от играчи на “смърфовете” атакуваха топката, но без успех.

До края на мача голове не паднаха и двата тима поделиха точките.

Снимка: startphoto.bg

Пирин: 21. Янко Георгиев, 5. Николай Бодуров (К), 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев, 20. Чебраилс Макрецкис, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 17. Радослав Цонев, 26. Иван Тасев, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов

Старши треньор: Христо Янев

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 3. Луан, 13. Матеус, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион. 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен