СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив разби Славия и влетя мощно в Топ 3 на Първа лига

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 3:0 Славия в среща от четиринадесетия кръг на Първа лига. “Смърфовете” изиграха доста неубедително първо полувреме, в което все пак се оттеглиха на почивка при гол аванс след автогол на Светослав Вуцов.

През втората част на двубоя пловдивчани имаха тотално преимущество на терена, като двата гола които добавиха бяха най-малкото с което белите се оттърваха.

След този мач “черно-белите” се изкачиха до третото място с актив от 28 точки, докато “белите” останаха 7-ми с 24 пункта.

В 4-ата минута Димитър Илиев комбинира с Петър Витанов в наказателното поле, а полузащитникът на Локо отправи изстрел към вратата на Вуцов, който спаси.

В 7-ата минута гостите като по чудо не пратиха топката в мрежата на Хоркаш. Кемело Нгуена центрира по земя към втора греда, където Кристиян Добрев бе останал напълно свободен. От 2-3 метра юношата на Ботев (Пловдив) пропусна да се разпише, пращайки топката в аут.

В 11-ата минута Кемело Нгуена получи отлично подаване на границата на наказателното поле, но изстрелът му премина покрай целта.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 25-ата минута домакините разиграха постепенно, след което Бабакар Дион центрира към Карагарен в наказателното поле, който овладя и стреля, но много слабо и неточно.

ГООООЛ! Локомотив открива резултата в 30-ата минута след автогол на Светослав Вуцов!
Пловдивчани реализираха попадение, след като Светослав Вуцов спаси удар с гърдите си и топката отиде към Мартин Паскалев. Той отправи мощен удар, а Христо Попадийн спря топката преди да влети в мрежата на Славия, но я прати в гърба на Вуцов, след което кълбото вече се озова във вратата за 1:0.

В 34-ата минута добра атака на “смърфовете” завърши с пас на Джовани към Дион, който му върна топката, но ударът на “кариоката” мина покрай целта.

В 43-ата минута Людовик Соарес получи топка около границата на наказателното поле, след което стреля, но право в ръцете на Хоркаш.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГООООЛ! Димитър Илиев удвои аванса на “смърфовете” в 49-ата минута!
Бирсент Карагарен се пребори по много добър начин за топка в центъра на терена, след което пусна пас към Джовани, който подаде в наказателното поле към Димитър Илиев, който от близка дистанция прониза Вуцов за 2:0.

В 54-ата минута Джовани пусна топката към тичащия вляво Йосип Томашевич, но центрирането на левия бранител на Локо Пловдив за Димитър Илиев беше доста неточно.

В 58-ата минута Емил Стоев бе изведен сам срещу Хоркаш, но отново стража на “смърфовете” се превърна в непреодолимо препядствие пред противниковото нападение.

В 61-ата минута страхотно двойно подаване между Илиев и Томашевич изведе Хърватина на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Вуцов.

ГООООЛ! В 72-ата минута Бабакар Дион прави резултата класически!
Димитър Илиев изведе по прекрасен начин Бабакар Дион зад гърба на отбраната на гостите, а оттам с прекрасен шут матира Вуцов за трети път – 3:0.

В 79-ата минута Боруков открадна топка в половина на гостите, след което проби в наказателното поле и пусна пас към Карагарен, който с едно докосване стреля, но Вуцов бе на място и улови.

В 84-ата минута попадение на гостите бе отменено заради засада.

До края на срещата двата отбора не си вкараха повече голове и пловдивчани заслужено се поздарвиха с трите точки.

Локо: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва, Пиер Зебли, Петър Витанов, Джовани, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен