Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с минималното 2:0 Спартак (Варна) при визитата си на “Коритото” в среща от тринадесетия кръг на Първа лига. И двете попадения за пловдивчани реализира Бирсент Карагарен (73,90+4) през второто полувреме на двубоя.

Трябва да се отбележи, че ВАР отново имаше решаващи намеси в срещата, след като при резултат 0:0 гол във вратата на “черно-белите” бе отменен заради засада. Ситуацията бе много тънка и не стана ясно на 100% дали има такава или не.

След този двубой “смърфовете” се изкачиха до третата позиция с актив от 25 точки, докато Спартак е последен с 5 пункта.

Още в първите секунди на мача домакините развиха атака, при която имаха претенции за дузпа, след съприкосновение на играч на домакините с Райън Бидунга, но след намесата на ВАР положението бе подминато.

В 4-ата минута страхотен индивидуален пробив на Димитър Илиев го изведе очи в очи с Иван Дичевски, но ударът му бе блокиран от защитник в синьо и топката излезе ъглов удар.

В 9-ата минута Джовани пусна страхотен пас към Бабакар Дион в наказателното поле, чийто удар бе блокиран.

В следващите минути на двубоя играта се водеше предимно в половината на домакините, но пловдивчани така и не стигаха до опасни положения пред Дичевски.

В 26-ата минута след центриране от пряк свободен удар Емануел Моура не успя да изчисти добре топката, която попадна в Райън Бидунга, който отправи много хубав удар, но отново Дичевски бе на точното място и отрази.

В 30-ата минута Здравко Димитров изстреля истински снаряд от пряк свободен удар, който бе спасен от Хоркаш.

В 31-ата минута домакините откриха резултата чрез Денис Баланюк, но голът бе отменен заради засада.
Топката бе изпратена с балонно центриране в наказателното поле на гостите, където Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и прати топката в мрежата, прехвърляйки Динко Хоркаш, който бе излязал малко по-напред.
След намесата на ВАР обаче, попадението бе отменено заради положение на засада.

В 42-ата минута Джовани стреля от дистанция, но право в ръцете на Дичевски.

В последните секунди на полувремето Димитър Илиев имаше отличен шанс да открие резултата, но негов удар от близка дистанция, бе много неточен.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство!

Както и в началото на двубоя така и в началните минути на втората част гостите от Пловдив наложиха натиск, но Иван Дичевски се отличи с няколко намеси, които предотвратиха сигурен гол.

В 55-ата минута удар на Димитър Илиев отблизо бе уловен от стража на домакините.

Само няколко секунди след това бърза контраатака на “соколите” завърши с пас към Божидар Васев около точката за изпълнение на дузпа, чийто удар първоначално бе блокиран, а при добавката Хоркаш улови.

В следващите минути гостите продъжлиха да натискат, но Дичевски продължаваше да предотвратява голове във вратата си.

ГООООЛ! Бирсент Карагарен открива резултата в 73-ата минута!
Пореднаха хубава атака на “черно-белите” завърши с попадение. Петър Витанов отправи добро подаване към Карагарен на дъгата на наказателното поле, където крилото на “смърфовете” с премерен удар в десния ъгъл на Дичевски откри резултата – 0:1.

В 88-ата минута след разбъркване в наказателното поле резервата Янчо Андреев се оказа на голова позиция, но Динко Хоркаш изби удара му в гредата.

В 90-ата минута Родни Антуи можеше да отбележи страхотен изравнителен гол, но ударът му със странична ножица, мина над вратата на Хоркаш.

ГОООЛ! Дълбоко в добавеното време Бирсент Карагарен реализира втори гол във вратата на Дичевски.
След като стражът на домакините бе в наказателното поле на гостите, за да помогне за евентуален изравнителен гол, се стигна до контраатака, при която Карагарен успя да открадне топка около 25 метра от вратата на “соколите” и на празна врата реализира за 2:0.

До края на срещата време за нещо повече нямаше и Локомотив записа осми успех от началото на сезона.

Снимка: startphoto.bg

Спартак: Иван Дичевски, Мехмед Сабри, Емануел Моура, Пламен Димов, Проспер Менди, Ивайло Климентов, Виктор Митев, Божидар Васев, Здравко Димитров, Ивей Натанаел, Денис Баланюк

Старши треньор: Тодор Киселичков

Локомотив: Динко Хорхаш, Матеус Да Силва, Мартин Паскалев, Бидунга, Йосип Томашевич, Пиер Зебли, Джовани, Димитър Илиев, Бубакар Дион, Бирсент Карагарен, Преслав Боруков