НационалиФутбол

Швеция поднесе нова богата порция от голове във вратата на Владо Стоянов…

След загубата от Франция (4:1), Националният отбор на България по футбол претърпя втора тежка загуба в рамките на четири дни.

Тази вечер момчетата на Петър Хубчев претърпяха поражение с класическото 3:0 на стадион „Френдс Арена“ в Стокхолм от Швеция в световна квалификация за планетарния шампионат в Русия през 2018г.

Българите стигнаха до няколко нелоши шанса за гол по време на срещата, но така и не съумяха да реализират нито един от тях. За сметка на това обаче „Тре кронур“ вкара своите положения, въпреки че през по-голямата част от срещата не изглеждаше да използва пълния си потенциал от енергия.

Шведите нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато първо Ола Тойвонен откри за шведите в 39-та минута, а малко след това (42‘) Оскар Хилемарк покачи резултата. В 58-та минута, с попадение дошло след статично положение, Виктор Линдельоф затвори мача и оформи крайния резултат.

След тази загуба България остава с едва три спечели точки в Група “А” на квалификационния турнир за Мондиала в Русия.

Срещата започна с много напрежение пред вратата на Владо Стоянов. Още в 6-та минута центрирана топка от десния фланг на шведската атака намери по прекрасен начин централният нападател Ола Тойвонен, който от три метра не стреля с глава. Стоянов обаче реагира прекрасно и отрази.

Последваха 30 невзрачни минути, в които опасните и интересни положенив пред двете врати липсваха.

В 35-та минута Хилемар бе намерен в празното пространство между десния краен и десния вътрешен защитник на нашия отбор. Васил Божиков обаче догони нападателя на шведите и изби неговия удар в корнер.

ГОООЛ Ола Тойвонен откри резултата за Швеция в 39-та минута – 1:0!

И докато действията на терена се развиха на ходом през първите 40 минути, шведите натиснаха газта в най-неприятния за нас момент. Продължителна атака за Швеция, с няколко паса топката стигна до Форсберг в наказателното поле, той намери Берг във вратарското поле, който с петичка намери Тойвонен и той от три-четири метра нямаше проблем да намери мрежата.

Ивелин Попов направи ужасяващ пропуск три минути преди края на първата част. Симеон Славчев се измъкна от защитата на Швеция с мощен спринт и подаде на останалия сам срещу вратаря Ивелин Попов. Нападателят на Спартак (Москва) обаче не успя да уцели по най-добрия начин топката и я изкара в аут, въпреки че половината шведска врата бе опразнена.

ГОООЛ Оскар Хилемарк отбеляза за 2:0 в 45-та минута!

Когато не вкараш, ти вкарват, гласи старото футболно клише. То се потвърди още веднъж след пропуска на Попов, когато Емил Крафт навлезе с яростен спринт отдясно в наказателното поле на България и намери отлично Хилемарк. Той се промъкна между разредената защита на нашите и не пропусна да покачи резултата в полза на своя отбор.

ГОООЛ Виктор Линдельоф направи резултата класически в 58-та минута!

Шведите отново съумяха да намерят слабото място на националния ни отбор. Този път статично положение се оказа нерешимият ребус за защитата на Петър Хубчев. Виктор Линдельоф реализира първия си гол с екипа на Швеция, след като Олаф Тойвонен му свали топката точно пред него след центриране от корнер.

Минута след гола България опита нещо интересно.  Ивелин Попов опитва удар, но този път той е блокиран от защитник на домакините.

Оскар Хилемарк стреля от полупаднало положение, но Владо Стоянов следеше ситуацията и улови. Малко след това и Джими Дюрмаз опита късмета си от границата на наказателното поле, но вратарят на Националния отбор отрази удара, въпреки че в първия момент изпусна топката.

Швеция: Робин Олсен, Емил Крафт, Виктор Линдельоф, Андреас Гранквист, Мартин Олсен (Аугистинсон 63′), Джими Дурмаз, Оскар Хийемарк, Албин Екдал, Емил Форсберг, Маркус Берг (Джон Гуйдети 85′), Ола Тойвонен

Селекционер: Яне Андерсен

България: Владислав Стоянов, Страхил Попов, Александър Александров, Антон Недялков, Васил Божиков, Георги Костадинов (Михаил Александров 54′), Симеон Славчев, Светослав Дяков, Ивайло Чочев (Марселиньо 72′), Георги Миланов, Ивелин Попов

Селекционер: Петър Хубчев

Главен съдия: Майкъл Оливър

Снимка: sportal.bg