НационалиФутбол

Ах, как се размечтахме! Франция набързо ни охлади ентусиазма и показа, че 1993-та отдвана е в историята…

Националният отбор на България загуби с 1:4 гостуването си на Франция в Световна квалификация от Група “А”, играна на стадион “Стад дьо Франс” в Париж.

Ранен гол на Мишо Александров от дузпа в 6-та минута шокира всички на стадиона и пред телевизионните екрани, но бързи 4 попадения до 60-та минута на домакините вкараха срещата в очакваните релси и подариха на “петлите” първия им успех в настоящите квалификации за Световното през 2018г. в Русия.

Дебютната среща на Петър Хубчев начело на Националния отбор започна по страхотен начин за родните трикольори Бакари Саня фаулира пробилия технично в наказателното поле Георги Миланов. Съдията Лука Банти не се поколеба и посочи бялата точка още в 5-та минута. Зад топката застана Михаил Александров, който след удар в гредата, опъна мрежата на Уго Лорис, шокирайки близо 60 000 хиляди французи на стадиона.

Въпреки отличния старт на нашите по-малкото опит и по-голямата класа на съперника се отразиха в следващите минути на срещата. Първо, в 23-та минута Кевин Гамейро изравни след центриране на Саня отдясно. Нападателят на Атлетико (Мадрид) бе изпуснат от Мишо Александров в наказателното поле и засече без особени затруднения.

Три минути след това Димитри Пайе бе оставен да центрира отляво по атаката на “петлите”. Никой не успя да засече, а топката влетя в мрежата на Владо Стоянов.

Нов кошмарен миг за родната защита последва в 36-минута, когато Димитър Пиргов буквално подари топката на Антоан Гризман на границата на наказателното поле. Гризман  не се поколеба и с прецизен удар с левия крак разстреля българския страж Стоянов за 3:1.

Началото на втората част продължи вълната от атаки, които връхлитаха българската врата в края на първото полувреме.

Малко преди да изтече 60-та минута, страхотен пробив на Лавин Курзава му позволи да центрира необеспокояван успоредно на голлинията. Българската защита отново бе неподготвена за подаването и изпусна добре пласирания Кевин Гамейро, който успя да засече острата топка и да покачи до 4:1 с втория си гол в мача.

Франция: Юго Лорис, Лоран Кошчиелни, Левин Курзава, Рафаел Варан, Бакари Саня (Джибрил Сидибе 27′), Муса Сисоко, Димитри Пайе, Блез Матюиди, Пол Погба, Антоан Гризман (Набил Фекир 82′), Кевин Гамейро (Андре-Пиер Жиняк 76′).

България: Владислав Стоянов, Димитър Пиргов, Александър Александров, Страхил Попов, Живко Миланов, Георги Миланов, Георги Костадинов, Светослав Дяков, Михаил Александров (Тодор Неделев 76′), Ивелин Попов (Ал. Тонев 68′), Марселиньо (62-Рангелов).

Снимка: sportal.bg