Ботев (Пд) ликува! Серкан вкара голямата дузпа и прати “канарите” на 1/4-финал

Ботев (Пд) ще играе 1/4-финал за Купата на България…

Момчетата на Николай Киров победиха Берое с дузпи, завършили 4:3, в сблъсък от 1/8-финалите в надпреварата. Двата тима не успяха да си вкарат голове за 120, което прати срещата в рулетката на дузпите.

При тях по-здрави нерви показаха играчите на “канарчетата” и заслужиха мястото си сред най-добрите осем на турнира. Решителната дузпа вкара Серкан Юсеин, а пропуски за беройци направиха Георги Ангелов и Мартин Райнов. Стивън Петков единствен изпусна за пловдивчани, но това не се оказа фатално за отбора му и той е във финалната осмица. Другите там са Лудогорец, ЦСКА, Черно море, Септември, Локомотив Пловдив, Етър и Струмска слава.

В 1/16-финалите Ботев (Пд) надигра ЦСКА 1948 с 4:1.

Началото бе равностойно, без особени опасности пред двете врати, въпреки че Ботев (Пд) сякаш излез по-напред и опита да наложи натиск. В 17-та минута топката беше насочена опасно към Стивън Петков, но Душан Перниш го изпревари.

Две минути по-късно Берое пропусна изключителен шанс за гол. Вандерсон навърза защитата на съперника и стигна до аутлинията, от която намери около точката на дузпата непокрития Рубен Бригидо. Той стреля към вратата, но в тялото на Джонатан Перейра, който изби в корнер от голлинията.

В 28-та минута Джонатан се озова на добра стрелкова позиция и шутира от малък ъгъл, но топката излезе в аут. В 34-та минута Ботев (Пд) осъществи хубава акция чрез Тодор Неделев. Той стигна до наказателното поле, но фалцовият му удар мина над вратата. В 37-та минута центриране намери Бандаловски в наказателното поле на гостите, но ударът му с глава бе неточен.

В 43-та минута защитата на Ботев (Пд) не може да изчисти добре и позволи на Камен Хаджиев да стреля от дистанция. Въпреки силата на удара, Кайзер бе на място и улови уверено.

Втората част също започна без особени фанфари. Първата добра възможност за някои от двата тима се откри едва в 57-та минута, когато хубава скоростна акция на Ботев (Пд) през центъра достави топката на Густаво Афонсо в наказателното поле. Той стреля по диагонал отляво, но топката бе хваната без особени усилия от Душан Перниш.

Минута след това Вутов отправи фронтален удар към вратата на Берое, но топката премина извън очертанията на вратата. В 67-та минута Густаво стреля силно с десния крак, но отново топката попадна в прегръдките на Перниш.

В 70-та минута Филипов върна много рисковано към Кайзер с глава. Топката не стигна до поляка, като без малко да бъде овладяна от Алфредо Мартинс. Той обаче бе добре блокиран от Пиргов, което позволи на Кайзер все пак да хване топката в ръцете си. В 80-та минута Неделев реши да стреля от далечна дистанция, но опитът му бе далеч от целта.

В 90-та минута Ботев (Пд) имаше изключителен шанс да вземе успеха в сблъсъка. Густаво отново получи отляво на наказателното поле и с прострелен пас пусна успоредно на голлинията. Там обаче нямаше човек, който да засече. Последва подаване от десния фланг, след който Кампос стреля с глава, но високо в аут.

Двата тима влязоха в зоната на двете продължения от по 15 минути. И двата тима имаха право да направят по още една “четвърта” смяна, от която се възползваха като Томаш, така и Киров.

Първото продължение започна взривно, след като подхлъзване на Кристиян Димитров позволи на Меска да излезе сам срещу Кайзер. Играчът на домакините стреля с левия крак, но топката се отби в десния страничен стълб и попадна в Алфредо Мартинс. Той вкара в опразнената врата, но флагът на страничния рефер бе вдигнат за засада и попадението бе отменено.

В 115-та минута Алфредо Мартинс стреля добре с глава, след центриране от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри в аут. В края на продълженията Берое осъществи натиск над своя съперник, но така и не успя да стигне до гол.

Двата тима завършиха при резултат 0:0 120-те минути. Срещата трябваше да бъде решена с дузпи.