СНИМКИ: Ботев (Пд) се излекува с ЦСКА-София след луда драма и направи Лудогорец шампион

Ботев (Пд) продължава битката за Европа, направи Лудогорец шампион за седми път…

Тази вечер „канарчетата“ направиха силен мач и постигнаха красива победа с 2:1 над един от доскорошните фаворити за титлата ЦСКА-София 2:1 у дома в срещата от 32-ия кръг на шампионата.

В герой за пловдивчани се превърна голмайсторът на тима през сезона Стивън Петков, който с магическо воле разстреля стража на гостите 10 минути след началото на втората част и донесе ценните 3т. за своя тим. Преди това пък Пауло бе дал преднина на “жълто-черните” след грешка на Бодуров (31′), но в първите секунди на втората част Бланко изравни (48′).

Това обаче не сломи “канарчетата”, които бяха готови да излекуват раните си от скандалното отпадане за Купата отпреди няколко дни и стигнаха до успеха.

В добавеното време на срещата Минев (изгонен с червен картон) игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи “бялата точка”. Ударът на Бланков обаче бе отразен от Даниел Кайзер, който остави трите точки на домакините.

Старши треньорът на Ботев (Пд) Николай Киров не води отбора си от скамейката, след като бе изгонен в мача за Купата срещу Славия (1:0) и получи един мач наказание.

След тази победа на Ботев (Пд) ЦСКА-София официално сдаде титлата на Лудогорец като, 4 кръга преди края на сезона, разградчани водят с 13т. на своя съперник. Така „зелените“ стават шампиони на страната за седми пореден път.

В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Левски на „Герена“ (4 май, петък). След този успех „жълто-черните“ продължават битката за 4-то място и вече са с 49т. на 5-то място.

Двубоят започна с два силни, но неточни шута на Жоао Пауло по посока вратата на “армейците”. Първо, в 3-та кариоката стреля от дистанция, но извън очертанията на вратата на Черниаускас. Минута след това хубав пас на Серкан намери бързногия Пауло, който с левия крак без забавяне шутира над вратата на ЦСКА-София.

В 21-та минута Пауло и Филипов комбинираха скоростно отдясно по атаката на “канарчетата”, но последният пас на бразилеца към крайния защитник бе твърде дълъг и топката излезе в аут. В 27-та минута Пауло отново бе замесен в интересните действия на своя тим в предни позиции. Той центрира отляво към полето на гостите, където Петков чукна леко топката с глава, но Черниаускас улови.

В ответната атака, след подаване от корнер, Бодуров стреля с глава към левия ъгъл на вратата на Кайзер, но там бе Минев, който спря с бедро и изчисти.

ГОООЛ Жоао Пауло донесе аванс на Ботев (Пд) в резултат в 31-та минута – 1:0!

Голяма грешка на Николай Бодуров в защита даде шанс на Пауло да му открадне и да напредне сам срещу Черниаускас. Бразилецът спечели няколко метра с бързите си крачки и с премерен удар над противниковия страж успя да открие резултата за “жълто-черните”.

Малко след попадението на Жоао, ЦСКА-София бе много близо да го върне. Филипов бе прехвърлен от една дълга топка, а Джеси овладя и проби отляво, след което пусна успореден пас на голлинията към Хеан Бланко. Вторият обаче се размина с кълбото, което отлетя далеч от вратата на Кайзер.

В 41-та минута Жоао Пауло отново бе близо до попадение. Той получи на левия фланг, обърна посоката срещу Стойчо Атанасов и с техничен удар бе на сантиметри от гола, но кълбото прелетя над вратата на Черниаускас. 120 секунди по-късно Пауло пак стреля от дистанция, но право в ръцете на “червения” вратар.

Начало на втората част!

ГОООЛ Хеан Бланко изравни за ЦСКА-София в 48-та минута – 1:1!

Само три минути след съдийския сигнал за началото на втората част Бланко изравни за “армейците”. Центриране на Тиаго от пряк свободен удар качи топката на главата на Бланко, който с хубав удар отклони в долния десен ъгъл на Кайзер.

В 52-та минута Бодуров отново бе близо до гол след удар с глава, но Кайзер изби вещо в корнер.

ГОООЛ Стивън Петков даде нов аванс на “канарчетата” в 55-та минута – 2:1!

Прекрасно подаване на Йордан Минев пусна дълъг пас към наказателното поле на ЦСКА-София, където топка прехвърли защитата на гостите и падна топно на волето на Стивън Петков. Нападателят на Ботев (Пд) не се замисли и заби с туповен шут топката във вратата на съперника.

Малко след това Неделев и Пауло се изредиха по веднъж да шутират силно към Черниаускас, но и при двата случая литовецът избиваше кълбото пред себе си. Роланд Алберг стреля в Кайзер в добавенто време на срещата и за една бройка да остави точката на “армейците”.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Диого Гомес, Жоао Паоло, Стивън Петков (Дуде Ндонгала 71′)