Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Вуду магьосниците Жоао и Дуде поведоха „жълто-черните“ към финала, работата обаче не е свършена

Ботев (Пд) е все по-близо до финала в турнира за Купата на България…

Тази вечер в кв.Коматево момчетата на Николай Киров успяха да вземат минимална преднина в 1/2 финалния сблъсък срещу Славия и победиха с 2:1.

“Канарите” започнаха ударно на препълнената си база и до 25-та минута вече водеха с 2 гола предина. Обичайният заподозрян Жоао Пауло вдъхнови своите с попадение в 18-та минута. Той пресече един невнимателен пас между защитниците на гостите и сам срещу Стергиакис откри.

Няколко минути по-късно “жълто-черните” удариха за втори път, когато суперасистенция на Неделев качи топката на главата на много активния в мача Дуде Ндунгала. Той бе добре пласиран в полето на Славия и с глава донесе комфортния аванс за своя тим.

В края на полувреме разконцентрирани действия на Ботев (Пд) позволиха на Иван Минчев да намали резултата и да върне “белите” в мача. Той стреля прецизно с десния крак и остави живи надеждите на своите за нещо повече в реванша след две седмици.

Николай Киров започна с любимата си схема 4-2-3-1, като бе направил 3 промени в състава в сравнение с последния мач от шампионата срещу Левски. Единственият отсъстващ, поради наказание, бе централният бранител Димитър Пиргов, който получи червен картон срещу „сините“ и днес бе наказан. На негово място застана пропусналия двубоя с Левски Пламен Димов като партньор на Радослав Терзиев. Вместо Марин на левия бек бе Йордан Минев, а отдясно се подвизаваше Филипов.

Като опорни халфове действаха Серкан и капитана Балтанов, а напред Неделев, Ндунгала, Густаво и Жоао Пауло. Диого Кампос бе оставен на резервната смаейка за първи път откакто дойде в тима на „канарчетата“.

Реваншът между двата тима е на 24 април (сряда) на Националния стадион „Васил Левски“.

Ботев (Пд) започна ударно двубоя и без малко да излезе напред в резултата още в първата минута. Ндунгала и Балтанов комбинираха скоростно отляво, кооето позволи на французина да продължи пробива си. Той центрира към “бялата точката”, където Жоао Пауло намери хубаво топката, но не достатъчно акуратно, за да я вкара. Стергиакис следеше кълбо и изби.

5 минути след това Ндунгала се впусна в нов мощен набег по лявото крило, а скоростта му го изведе сам срещу “белия” вратар. Дуде си скъси ъгъла, но отправи удар, който все пак бе отбит в корнер от Стергиакис. В 17-та минута Жоао Пауло опита да намери целта от ъгъла на пенала на наказателното поле на Славия, но Стергиакис улови.

ГОООЛ Жоао Пауло дава преднина на Ботев (Пд) в 18-та минута – 1:0!

Домакините поведоха след по-малко от 20 минути игра и материализираха своя мощен начален натиск. Грешка в разиграването между двамата централни бранители на Славия Велков и Христов позволи на Пауло да пресече едно от подаванията. Бразилецът излезе сам срещу Стергиакис, преодоля и него и на празна врата реализира.

ГОООЛ Дуде Ндунагала удвои за Ботев (Пд) в 23-та минута – 2:0!

Ботев (Пд) магнетизира трибуните с ново попадение няколко минути след първия гол. Неделев намери с приказно центриране Дуде Ндунгала в наказателното поле, около точката на дузпата. Христо бе прехвърлен умело чрез паса, а французинът с глава насочи в обрания ъгъл топката за 2:0.

ГОООЛ Иван Минчев върна един гол за Славия в 31-та минута – 2:1!

Халфът на Славия намали за своя отбор и го върна в мача. Комбинация отдясно на Минчев с Йомов позволи на Галин Иванов да чукне с пета около дъгата към Минчев. Той бе изпуснат от Балтанов и с премерен удар с десния крак матира Чворович.

Началото на втората част се забави с около 5 минути заради димната завеса, която се настани над терена. Тя бе създадена от обилното количество димки, които пусната феновете на Ботев (Пд) от Трибуна “Юг”.

В 50-та минута Минчев стреля с левия крак от пряк свободен удар, от около 25 метра от вратата на Чворович, но топката прелетя над вратата на домакините. 60 секунди по-късно Жоао Пауло бе страшно близо до трети гол за своя тим, след като получи удобна топка в полето на Славия от Неделев. Латиното чукна леко над Стергиакис, опитвайки да го прехвърли, но току преди топката да премине голлинията, Велков се намеси ефективно и изби в корнер.

В 84-та минута Стивън Петков вкара трети гол за Ботев (Пд), но той бе отменен заради засада. Това събуди неописуем гняв у феновете на “жълто-черните”, като някои от тях искаха да нахлуят на терена, бутайки оградата на Трибуна “Юг”. На видеоповторенията се видя, че засада при гола наистина имаше.

Стартови състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Иван Чворович, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Стивън Петков 72′), Густаво Афонсо (Диого Кампос 63′), Жоао Паоло