Един инфарктен хърватски гол и един железен Мартин Луков…Локомотив (Пд) посече шампиона!

Отборът на Локомотив (Пд) шокира шампиона и взе първа победа за този сезон в Първа лига…

Тази вечер на арената на шампиона на България – Лудогорец, „смърфовете“ бетонираха своята врата за 90 минути и вкараха късен гол в 86-та минута, дело на Филип Михалевич, с което победиха най-силния отбор в родния шампиона в третия кръг на първенството с 1:0.

В герои за „черно-белите“ се превърнаха резервата Филип Михалевич, който замени през втората част Анте Аралица, и привлеченият през този сезон страж Мартин Луков. Първият завърши прецизно една от малкото атаки на своя тим, след като в 86-та минута успя да вкара под плонжа на Ренан дос Сантос. Вторият пък спаси дузпа, изпълнена от Клаудиу Кешеру в началото на втората част. Също така той се намеси решително на три пъти в хода на срещата и запази шансовете на своя тим живи до последната минута. През първото полувреме пък греди на Вандерсон и Лукас Саша попречиха на шампионите да реализират, докато напречната греда бе нацелана от Кешеру през вторите 45 минути.

Като цяло пловдивчани бяха приели максимално дефанзивен подход, с който опитаха да ограничат празните пространства за бързите и технични играчи на Лудогорец в преди позиции. Този стил на игра сработи, карайки „зелените“ да шутират от дистанция или да търсят изненади след статични положения.

Една от най-интерсните ситуации в двубоя дойде малко след началото на втората част, когато Томашевич докосна топката с ръка в наказателното си поле, а съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Останаха спорове обаче дали има такава.

В крайна сметка една изсипана топка в половината на “зелените”, малко преди края на срещата, позволи на Карагарен да изпрати топката зад защитата на съперника. Там Михалевич се пребори със бранител на Лудогорец и от много малък ъгъл шутира умело под плонжа на стража на домакините.

Наставникът на гостите бе избрал да започне с новия си хърватски футболист Йосип Томашевич на левия бек, при отсъствието на изгонения Искендар Джалилов. Не десния бек бе Милош Петрович, който срещу Славия игра в двойка в центъра с Везалов. Умарбаев бе върнат като опорен халф до Банович, а напред действаха Буна, Посинкович, Карагарен и изтърпелия наказанието си от 3 срещи Анте Аралица. За тях обаче нямаше кой знае колко отговорности, тъй като ултразащитната формация на гостите изцяло се стремеше да руши играта на съперника.

След загубите в първия кръг – 0:2 от ЦСКА-София и 2:4 от Славия, сега „черно-белите“ се връщат на пътя на победите. В следващия кръг момчетата на Бруно Акрапович приемат Верея на „Лаута“, преди на 18 август да гостуват на вечния враг Ботев (Пд) в Дербито на Пловдив.

Началото бе по-силно за домакините. “Черно-белите” приеха играта в своята половина. В 5-та минута Вандерсон стреля извън наказателното поле на “смърфовете”, но топката се отби в лявата греда зад Луков. Малко след това Саша пробва късмета си от идентична позиция, но Луков се намеси и изби.

В 22-та минута Мисиджан стреля от пряк свободен удар, от непосредствена близост до вратата на гостите, но топката се отби в стената. В следващата атака Саша проби отдясно на полето на “черно-белите” и върна към Вандерсон, който не успя да уцели топката и я извади в аут.

В 28-та минута Саша бе изпуснат по десния фланг на нападението на Лудогорец и стреля мощно с десния крак. Топката обаче отново се отби в левия страничен стълб на вратата на “смърфовете”.

Второто полувреме започна с ужасна новина за “черно-белите”, след като след игра с ръка на Томашевич в наказателното поле на Локомотив (Пд), съдията отсъди дузпа. Мартин Луков обаче разгада замисъла на Кешеру и спаси 11-метровия наказателен удар.

В 50-та минута Жоао Пауло освободи от съперник и стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но топката се оплете от външната страна на мрежата на вратата на гостите. В 63-та минута, след разбъркване в полето на “смърфовете”, Кешеру стреля от близо , но Луков се намеси чудесно и изби в корнер. В 67-та Пауло стреля дистанция, но топката излетя в аут.

ГОООЛ Филип Михалевич даде преднина на гостите в 86-та минута на срещата – 1:0!

След една дълга топка в предни позиции, Карагарен се пребори в половината на Лудогорец и пусна зад защитата на съперника. Там дебнеше резервата Михалевич, който от малък ъгъл чукна под плонжа на Ренан, давайки преднина на своя тим.

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Сисиньо (Якуб Свиерчок 81′), Козмин Моци, Рафаел Форстър, Лукас Афини, Светослав Дяков (Марселиньо 46′), Густаво Кампаняро, Вандерсон, Върджил Мисиджан (Жоао Паоло 46′), Клаудиу Кешеру