СНИМКИ: Нов герой се роди на „Лаута“! Силен словенски аспирин вдигна на крак хремавия „черно-бял“ смърф

Отбрът на Локомотив (Пд) прекъсна минисерията си от два мача без победа!

„Смърфовете“ се справиха с коравия тим на Локомотив (ГО) с 2:1 в срещата от 23-ия кръг на Първа лига, играна на ст.“Локомотив“.

В този двубой „Лаута“ сякаш намери своя нов герой, след като Дино Мартинович отбеляза и двата гола за успеха на пловдивчани. Словенецът се разписа по веднъж през първата (7‘) и веднъж през втората част (74‘), за да остави трите точки Под тепетата.

Софиан Муса върна надеждите на Локо (ГО) с последното докосване за първата част (45‘), но за повече горнооряховци нямаха сили.

Старши треньорът на Локомотив (Пд) Едуард Ераносян гледа двубоя от трибуните, тъй като в момента изтърпява наказание за изгонването си от терена в предишния кръг срещу Пирин (Благоевград).

С тази победа пловдивчани вече са 4-ти с 37т. във временното класиране, две повече от 5-ти Черно море, който е и с мач по-малко.

Срещата започна страхотно за “смърфовете”. Още 5-та минута Мартин Камбуров стреля от границата на наказателното поле, но Банков изби.

ГОООЛ Дино Мартинович отбеляза за Локомотив (Пд) в 7-та минута – 1:0!

Малко след удара на Камбуров, той отново пое топката, но този път реши да разтегли играта наляво. Последва центриране отляво, което намери добре пласирания в наказателното поле на горнооряховци Мартинович и той с глава заби топката във вратата на съперника, откривайки резултата.

В 9-та минута Меди Фенуш пропусна да изравни, след като излезе сам срещу вратаря Ясин ел Харуби. Изстрелът му обаче беше избит от мароканския национал. 10 минути по-късно Парвиз Умарбаев стреля от дистанция, но излетя в аут.

В 23-та минута Дино Мартинович направи фрапантен пропуск пред вратата на Банков. Той се измъкна зад защитата на съперника и поел след пас на Дани Кики. Словенецът незабавно стреля, но стражът на гостите изби с една ръка.

Малко по-късно гостите от Горна Оряховица претендираха за дузпа, след като Софиан Муса падна в наказателното поле на пловдивчани, но реферът замълча. В 32-та минута Атанас Фиданин опита изстрел от далечна дистанция, но топката беше прекалено слаба и неточна и излезе в аут.

В 34-та минута Камбуров се измъкна от дълбочина, след пас на Умарбаев. Голмайсторът на “смърфовете” не се поколеба и мигновено стреля, но и този удар бе отразен от Банков.

В ответната атака гостите от Горна Оряховица пропуснаха нов страхотен шанс. След центриране от корнер Софиан Муса стреля мощно с глава, но топката кацна върху напречната греда и излетя в тъч.

ГОООЛ Муса изравни буквално с последното докосване за първата част – 1:1!

Мохамед Бен Отман центрира от левия фланг и качи топката на главата на съотборника си, а той от своя страна прониза Ел Харуби в последното действие за първите 45 минути.

В 47-та минута Павел Виданов стреля с глава след корнер, но топката излезе в аут.

В 51-та минута Дино Мартинович пропусна да изведе отново отбора си напред в резултата, след като излезе сам срещу вратаря Банков, стреля в тялото му.

В 68-та минута удар на Софиан Муса с глава след корнер мина на сантиметри над вратата. Минутка по-късно Умарбаев също пробва мерника си, но коженото кълбо излетя в аут.

ГОООЛ Дино Мартинович даде нова преднана на своя отбор в 74-та минута – 2:1!

След като не се виждаше как Локомотив (Пд) ще пробие защитния бетон пред себе си, включването на Шоко подесния фланг раздвижи играта на пловдивчани. Именно бразилецът нахлу в наказателното поле и свърна към точката на дузпата, където забравен беше оставен словенецът и той с хубав удар прониза Банков за 2:1.

Локомотив (Пд): Харуби, Шоко, Крумов, Везалов, Виданов, Траянов, Йефтоски (Луке 88′)с, Кики (Велковски 78′), Мартинович, Умарбаев (Шоко 70′), Камбуров