Анализи и коментариЛокомотив ПловдивФутбол

Как се представиха “смърфовете” по време на зимните контроли?

Зимните контроли за Локомотив (Пд) приключиха.

Този уикенд момчетата на Бруно Акрапович се прибират в България, след 14-дневен престой на лагерен режим в Турция. Там пловдивчани изиграха 4 проверки с чуждестранни тимове. Преди това, у нас, Локомотив (Пд) също игра два приятелски мача, с които стартира зимната си подготовка. Равносметката от всички проверки е 4 победи – 3:0 срещу Хебър (Пазарджик), 1:0 срещу Марица, 3:1 срещу Себаил, 1:0 срещу Баник (Острава), и 2 загуби – 0:2 от Младост (Лучани) и 0:1 от Судува.

Условно можем да кажем, че зимният период от контроли за “черно-белите” започна с учебна игра срещу юношите до 19 год. на “Лаута”. Мъжкият тим нямаше проблеми и успя да загрее за идващия сгъстен цикъл от контроли с победа с 3:0 (Веселин Марчев, Бакалов, Ас. Георгиев).

Локомотив (Пд) – Хебър (Пазарджик) 3:0

В първата си “официална” проверка “смърфовете” победиха третодивизионния Хебър (Пазарджик) с 3:0 в гр.Хисаря (Филип Михалевич, Веселин Марчев, Илия Джамов).

Локомотив (Пд) – Марица (Пловдив) 10

5 дни по-късно те изиграха учебна игра срещу тима на Марица (Пловдив) на селския стадион във Войсил. Момчетата на Бруно Акрапович отново надделяха, този път с 1:0.

Локомотив (Пд) – Себаил 3:1

На 25 януари Локомотив (Пд) замина за Турция, където бе настанен в 5-звезден хотел в курорта Анталия. Първата контрола на тима в Турция срещу азербайджанския Себаил с 3:1 (Парвиз Умарбаев, Елитон, Архан Исуф). Локомотив (Пд) изпставаше в тази проверка след първит минути, но се събуди бързо и обърна резултата, с което продължи победната си серия.

Локомотив (Пд) – Баник Острава 1:0

“Черно-белите” не сгрешиха и при четвъртия си спаринг за зимата, надделявайки над чешкия Баник Острава с 1:0. Единственото попадение падна след автогол на защитник на чехите в 17-та минута на двубоя.

Силите на “черно-белите” обаче свкаш привършиха в последните дни на тежкия лагер и те набързо развалиха 100-процентовата си победна серия, записвайки две загуби.

Локомотив (Пд) – Младост Лучани 0:2

Първата дойде след две много груби грешки в защита срещу сръбския Младост. Фатална такава на Асен Георгиев и придвидима контратака спряха победния марш на “смръфовете” в контролите. Локомотив (Пд) държеше инициативата през целия мач срещу сърбите, но в крайна сметка не съумя да реализира преимуществото си.

Локомотив (Пд) – Судува 0:1

Пловдивачни изглеждаха крайно изтощени от тржкия лагер в тази проерка. Момечтата на Бруно Акрапович отнорво имаха леко сътресение в защита в началото на втората част на двубоя и загубиха минимално последната си проверка от лагера.

Локомотив (Пд) 8 гола в тези 6 проверки и допусна 4.