Ботев ПловдивФутбол

Нищо футболно не изпъкна във врящия котел от нерви между Ботев (Пд) и ЦСКА

Без голове остана мегасблъсъкът на деветия кръг от Първа лига между отборите на Ботев (Пд) и ЦСКА!

Отборът на Ботев (Пд) се задоволи само с точка при домакинството си ЦСКА-София и завърши при резултат 0:0 тази вечер на стадиона в пловдивския квартал Коматево.

По време на целия двубой на терена преобладаваха грубите действия, като в крайна сметка и двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като Давид Шимао от състава на ЦСКА напусна терена, заради червен картон в края на първата част, а Стенио последва неговата съдба в средата на второто полувреме.

След тази точка Ботев (Пд) излиза на шеста позиция с актив от 14т., а ЦСКА вече е със 17т. на трета.

Гостите от София започнаха по-активно срещата. Два удара поред, първо, на Арсенио Нинеш в 8-та, а след това и на Густаво Кулма в 13-та минута притесниха Георги Георгиев, но и при двата случая стражът на домакините бе на място и улови.

В 17-та минута Руи Педео излезе сам срещу вратаря на Ботев, но прехвърлящият му удар бе твърде силен и топката излетя високо мад вратата на Георгиев.

Първият отличен шанс за гол пред футболистите на Ботев (Пд) дойде в 32-та минута. Тодор Неделев намери прекрасно в коридор измъкналия се зад защитата на ЦСКА Жоао Пауло, който като по чудо се оказа сам срещу Китанов. Топката обаче бе твърде силна и затрудни максимално бразилеца. Той стреля силно, но Китанов излезе и изби.

В 41-та минута Станислав Манолев намери пространство за изстрел, но ударът му от над 20 метра прелятя високо над вратата на Ботев (Пд).

Добра комбинация между Руи Педро и Арсенио Нунеш в 42-та минуа изведе втория на чиста позиция за изстрел от границата на наказателното поле. За радост на домакините португалецът не намери добре топката и ударът му с десния крак мина на няколко метра от десния страничен стълб на “жълто-черната” врата.

image

В края на първата част се получиха много неприятни ексцесии между футболистите на двата отбора. След грубо влизане на “червен” футболист в краката на ЯЯ Меледже, Тодор Неделев поиска обяснение. Там някъде се появи Давид Шимао, който удари по лицето Неделев, а съдията нямаше какво да стори освен да покаже червен картон на португалеца.

Вълната на настроението от края на първото полувреме се пренесе и в началото на втората част започна нервно и за двата тима. Играта бе накъсвана от множество нарушения, а положенията пред двете врати липсваха.

В 57-та минута Арсенио Нунеш се възполза от една избита топка на границата на наказателното поле, освободи си пространство за удар и стреля, но топката излетя далеч от целта.

Изключителен шанс за гол се откри пред гостите в 62-та минута. Диого Виана центрис остро от фаул към вратарското поле на Георгиев. Там бе Станислав Манолев, който с глава прехвърли цялата врата от чиста позиция вместо да опъне опразнената мрежа пред себе си.

В 66-та минута Стенио бе изгонен заради настъпване на съперников футболист.

Нов голям шанс за “червените” бе опропастен в 69-та минута, когато триходова акция между Бумал, Педро Манолев позволи на последния да стреля от около 4 метра пред вратата на Георгиев. Стражът на “канарчетата” обаче следеше ситуацията, застана на точното място и парита удара.

в 90-та минуа Омар Косоко стеля към вратата на Китанов с първото си докосване в срещата, но ударът му излетя встрани от вратата на”армейците”.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от “Коматево”:

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, ЯЯ Меледже, Стенио дос Сантош, Фелипе Бризола (Серкан Юсеин 20′), Тодор Неделев, Иван Стоянов (Омар Косоко 83′) Жоао Паоло

Старши треньор: Николай Киров

ЦСКА-София: Китанов, Недялков, Перес, Чорбаджийски, Манолев, Шимао, Пинто, Арсенио, Педро (Бумал 45′), Виана (Ал.Георгиев 80′), Кулма

Старши треньор: Едуард Йорданеску

Главен съдия: Драгомир Драганов