Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

Ботев направи много добър мач срещу Лудогорец в двубоя от 30-ия кръг в елита и завърши 1:1 срещу “орлите” в Разград. Главният съдия Александър Костадинов се оказа главно действащо лице в двубоя, като отсъди несъществуваща дузпа за Лудогорец, която беше реализирана от Христо Златински. Александру Куртеан изравни след чудесно изпълнение на фаул. 12 минути преди края Ботев доигра двубоя с човек по-малко, след като Серджан Лукин беше изгонен за втори жълт картон.

Във втората минута Луму от близо метра не успя да реализира, след като засече с глава, но топката излезе в аут.

Ботев заигра много освободено и беше по-добрият отбор през първата част.

Последваха два неточни удара на Сърмов и Куртеан.

В 21-та минута съдията Александър Костадинов свири несъществуваща дузпа за домакините. Костадинов свири фаул на Спрокел срещу Кайсара, но на повторенията се видя, че дузпа няма.

Зад топката застана Христо Златински, който откри резултата.

В 27-та минута Кайсара от три метра не успя да преодолее Стаховяк, който спаси.

До края на полувремето Ботев беше по-добрият тим и търсеше гола.

В 28-та минута Стоянов трябваше да спасява удар на Доре с глава, а след това последва неточен удар на Сърмов от фаул.

В 32-та минута Минев центрира чудесно, а Доре игра с глава и насочи топката много добре към вратата на Стоянов, който със сетни усилия успя да избие, но имаше отсъдена и засада.

7 минути по-късно Доре изведе много добре Куртеан зад гърба на защитата на Лудогорец, но румънецът успя само леко да чукне топката и Стоянов улови, а освен това беше свирен и фаул в нападение.

В 42-та минута Ботев заслужено изравни резултата, Куртеан изпълни чудесно пряк свободен удар, като намери пролуката на стената на домакините и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Стоянов за 1:1.

Второто полувреме започна с удар на Анисе в аут.

Последваха два последователни удара на Луму и Кишада, които бяха неточни.

В 55-та минута влезлият през втората част Михаил Александров отправи удар с глава, който не затрудни Стаховяк.

В 64-та минута Владислав Стоянов сгреши топката беше отпета от Александру Куртеан, който беше блокиран от играчите на Лудогорец и отправи неточен удар.

В 78-та минута съдията Александър Костадинов изгони Серджан Лукин, за нарушение на румънеца, като това беше втори жълт картон за него и Ботев остана с 10 човека до края на срещата. Станимир Стоилов реагира и пусна в игра Александру Бенга, който замени Ромарио. Малко преди това Мариян Огнянов влезе на мястото на Александру Куртеан.

В 92-та минута Кайсара отправи неточен удар.

Ботев излезе на 4-то място с 51 точки, а Лудогорец е лидер с 65 точки.