50 години номер 8Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Императора посечен от “смърфовете” – “Златна” контраатака фатализира Стара Загора на петък 13-ти!

Локомотив (Пд) спря черната серия срещу Берое навръх рождения ден на Мартин Камбуров…

Тази вечер на стадиона Под Аязмото отборът на Локомотив (Пд) показа „другото“ си лице, и след поредица и негативни резултати през месец септември, рестартира шампионата с победата над Берое с 1:2 в срещата от 12-ия кръг на Първа лига.

Победата дойде изключително трудно за „черно-белите“, тъй като в по-голямата част от двубоя, особено през вторите 45 минути, действията се развиваха предимно в полето на гостите.

“Златната” контраатака, родена от гениалния пас на Пауло Серджо към резервата Дино Мартинович 20 минути преди края на мача обаче предреши нещата в полза на Локомотив (Пд).

Иначе през първата част Бакалов шокира Стара Загора с попадение в 23-та минута. Малко преди края на полувремето домакините се върнаха в мача чрез Педро Еуженио (39‘)

Рожденият ден на легендата на Локомотив (Пд) Мартин Камбуров пък със сигурност няма да бъде запомнен с добро от феновете на Берое, тъй като по-ирония на съдбата той се чества именно в деня на мача срещу „смърфовете“. Императора не един и два пъти в мача прояви огрмната си класа, с някои свои отигравания, но така и не успя да се добере до заветния гол срещу бившия си тим.

Тази победа спря негативната серия на Локомотив (Пд) срещу този съперник, като преди срещата пловдивчани не бяха печелили в 9 поредни двубоя – 7 загуби и 2 равенства.
С този успех „смърфовете“ се изкачват до 7-та позиция със 17т. Берое място зад тях със същия точков актив.

Срещата започна с добра възможност пред рожденника и бивш играч на Локомотив (Пд) Мартин Камбуров. В 4-та минута той пое топката извън наказателното поле и с мощна крачка премина двама бранители на “смърфовете”, след което стреля, но ударът му премина покрай страничния стълб зад Пиргов.

Три минути по-късно Локомотив (Пд) отговори с пробив на Пламен Крумов отдясно. Бранителят опита центриране по земя, но Симеон Райков се размина в наказателното поле на домакините.

Моментално след тази ситуация Мартин Райнов по сходен начин опита центиране по земя в наказателното поле на пловдичани, но с топката се разминаха Педро Еуженио и Мартин Камбуров.

В 17-та минута Димо Бакалов се откъсна по лявото крило и пусна успореден пас по земя към Веселин Марчев. Последният обаче не нацели топката добре и изстрелът му бе спасен без проблеми от стража на Берое.

Веселин Марчев изпусна златен шанс за Локомотив в 20-та минута, след като не успя да се възползва от неразчетено излизане на Перниш. Малко след това Мартин Камбуров остана непокрит в наказателното поле на пловдивчани и стреля по земя, но топката рикушира в защитник на гостите излезе в корнер.

ГОООЛ Димо Бакалов извежда “смърфовете” напред в резултата в 23-та минута – 0:1!

В 23-та минута бърза контра на “смърфовете” свари неподготвена защитата на Берое. Десният краен бранител на Локомотив Муса Мохамед поднесе добра топка на главата на Димо Бакалов, който отблизо не сгреши.

След половин час игра нова добра атака на Локомотив (Пд) по десния фланг позволи на Райков да хвана в крачка защитата на Берое и да намери Марчев. Играчът с номер “10” обаче отправи много разочароващ удар с левия крак и топката излезе в аут.

5 минути по-късно Райков нахлу на скорост в наказателното поле на домакините, но ударът му по земя бе много припрян и топката излезе в аут. В ответната атака Карачанков овладя пред наказателното поле на “смърфовете” и стреля от въздуха. Топката летеше силно, но прехвърли вратата на Пиргов.

ГОООЛ Педро Еуженио изравни за Берое в 39-та минута – 1:1!

По-настоятелната игра на Берое през втората половина на втората част даде резултата минути преди нейния край. Активният Карачанков напредна отляво и мек пас качи топката на главата на Еуженио. Португалецът бе оставен сам в зоната на централните защитници на Локомотив (Пд) с прецизен удар изравни.

За по-малко от минута в края на първата част Карачанаков и Райнов стреляха от дистанция, но и в двата случая коженото кълбо прелетя в аут.

Началото на втората част бе двуостро. В 46-та минута Веселин Марчев опита изстрел извън наказателното поле, но ударът му бе слаб и Перниш улови без проблеми. Три минути по-късно Мартин Камбуров опита меко центриране към Антон Карачанаков, който стреля с глава, но в ръцете на Пиргов.

Страхотен пропуск за Берое в 63-та минута дело на Мартин Райнов, който от непосредствена близост не успя да чукне топката във вратата зад Илко Пиргов.

ГОООЛ Дино Мартинович в 70-та минута повишава резултата в полза на Локомотив (Пд) – 1:2!

Локомотив (Пд) хвана на смъртоносна контра своя съперник и 20 минути преди края на двубоя го шокира решаващо. Пауло Серджо направи прекрасна асистенция към влезлия преди минути Дино Мартивноич. Португалецът спечели на центъра и пусна бързо към излезлия зад защитата на Берое словак. Той финтира вратаря и на празна врата отново даде преднина на “смърфовете”.

В 80-та та минута Фиртулеску се стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Пиргов прегърна топката в обятията си. Минута след това същият отново пробва късмета си от идентична позиция, но този път коженото кълбо излетя в аут.

В 89-та минута Педро Еуженио опита атрактивно изпълнение от странична ножица, но ударът му премина покрай страничния стълб зад Пиргов.

Четири минути добавено време на втората част!

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене (Адамович 74′), Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Матеус Леони, Антон Карачанаков (Серджиу Негруц 65′), Педро Еуженио