СНИМКИ И ВИДЕО: Исторически Ботев на финал за Купата 19 години по-късно

Ботев се класира за финал за Купата на България, след като се справи и в реванша срещу Локомотив София. Гостите победиха с гол от дузпа на Хамза в 60-та минута. Пловдивчани не бяха достигали до финалния мач за Купата от сезон 1994/1995.

20140423_164122 (Copy)

Двубоят започна добре за Ботев, гостите търсеха ранен гол, а в 7-та минута можеха и да открият резултата. Но Митрев успя да парира удар на Хамза, който беше изведен много добре. В 13-та минута Александър Бранеков можеше да открие за Локомотив, но Стаховяк се направи страхотно спасяване, изваждайки топката в корнер. В 21-та минута отново Бранеков отправи удар, но той беше прекалено лек и Стаховяк нямаше проблеми. При този резултат завърши и първата част.

20140423_172023 (Copy)

В 54-та минута Даниел Генов отправи удар, който беше спасен от Стаховяк. Секунди по-късно последва удар на Маркиньос, който беше спасен от Стаховяк. В 59-та минута Елтон Дос Рейс игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Хамза и по този начин Ботев предреши срещата, след като поведе в общия резултат с 4:1. След гола на Хамза двубоят се доиграваше, като Бранеков имаше шанс да израни в 84-та минута, но ударът му беше неточен.

20140423_172038 (Copy)

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>

ВСИЧКО СЛЕД КЛАСИРАНЕТО НА БОТЕВ ЗА ФИНАЛА ЗА КУПАТА:

TribunaPlovdivTV HD: Данчо Христов: Няма какво да загубим на финала

TribunaPlovdivTV HD: Хамза: Радвам се, че стигнахме финал

TribunaPlovdivTV HD: Мариян Огнянов: Не оставихме съмнения кой е по-добрият отбор

Минев: Искам на финала да играя срещу брат си

TribunaPlovdivTV HD: Мъри: С тези победи станахме част от историята на Ботев

Джиджев: Не виждам причина Мъри да напуска, той остава в Ботев

Бултрасите: Ще победим Лудогорец с аристократизъм и достойнство, защото ние сме Ботев Пловдив

TribunaPlovdivTV HD: Със специални фланелки Ботев празнува класирането на финала