Ботев ПловдивФутбол

Ботев (Пд) мисли само за Купата, преклони глава пред Черно море

Ботев Пловдив допусна поражение в Първа лига преди важния мач с ЦСКА-София за Купата…

“Канарчетата” паднаха с 0:2 в домакинството си на Черно море и феновете им за първи път през 2019 г. усетиха горчивината на поражението.

Патрик Андраде бр големият герой за “моряците”, тъй като наниза и двете попадения. Но огромна заслуга за това имаше и Аристоте Ндонгала, който се отличи с двете асистенции. Така гостите от Варна взеха малък реванш за отпадането си от този съперник за Купата на България.

Иначе след тази развръзка Ботев остава на четвъртото място с 47 точки, но съперникът му се доближи максимално близо с вече 45 точки.

В 5-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но изпълнението му беше крайно несериозно.

В 17-ата минута Александър Тонев опита центриране, но топката придоби такъв фалц, че се завъртя към вратата. Вратарят Иван Дюлгеров беше излязъл по-напред и беше изненадан, но все пак успя да хване топката точно пред голлинията.

В 39-ата минута Ндонгала стреля от дистанция, но топката лети над вратата. Малко след това Даниел Кайзер не изчисти добре една топка и тя попадна на крака на Мехди Фенуш, но неговият изстрел беше отразен от вратаря, който се реабилитира за грешката си.

В 36-ата минута Ботев пропиля най-чистото си положение. Отборът получи пряк свободен удар на 18-19 метра от голлинията и зад топката застана Тодор Неделев. Той обаче не успя да я вдигне добре и я прати в стената.

В 44-ата минута Феребори Доре пропиля най-чистата възможност в мача до момента. Тодор Неделев го изведе на скорост, той напредна, но се забави, засуети се и Мирослав Енчев с шпагат му отне топката.

В 51-ата минута Филип Филипов опита да центрира, но топката придоби такъв фалц, че се запъти към голлинията, но кацна на мрежата зад горната греда.

В 65-ата минута Жоржиньо стреля с глава след центриране от корнер, но добре насочената топка беше уловена от Кайзер. В 73-ата минута Васил Панайотов получи топката в наказателното поле сам срещу вратаря, но стреля много неточно в аут.

ГОООЛ Патрик Андраде даде аванс на гостите в 83-ата миунта – 0:1!

Аристоте Ндонгала пусна топката, Родриго я прескочи и стигна до Патрик Андраде, който с мощен шут, а и с помощта на гредата, прониза мрежата за 1:0 в полза на варненци.

ГОООЛ Патрик Андраде вкара втория си гол в 87-ата миунта – 0:2!

Аристоте Ндонгала пак пусна страхотно прострелно подаване в наказателното поле, футболистът на Черно море беше изпуснат и прониза мрежата за крайното 2:0.

Състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Александър Тонев, Феребори Доре

Резерви: Иван Чворович, Джонатан Перейра Соуза, Кристиан Добрев, Васил Шопов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Антонио Вутов

Главен Треньор: Николай Киров

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Юго Кононго, Аристоте Ндонгала, Ериксон Корея Андраде, Васил Костадинов Панайотов, Петър Витанов, Мартин Минчев, Мехди Фенуш

Резерви: Георги Китанов, Жорже Винисиус Де Оливейра Алвес, Мaртин Костадинов, Лъчезар Йорданов, Жоаким Жереми, Родриго Енрике Сантана Да Силва, Дани Кики

Главен Треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Георги Давидов