МарицаСпартакТрибуна Пловдив TVФутбол

TribunaPlovdivTV HD: Марица удари Спартак в дербито (снимки)

Марица победи Спартак с 2:0 като гост в пловдивското дерби, което беше от 2-ия кръг на Югоизточната “В” група. 29-то дерби между двата тима на фаза първенство завърши с триумф на “пиратите”, които откриха в 74-та минута с гол на младока Иван Влашки, а в 93-та капитанът Иван Площаков от дузпа оформи крайното 2:0. Двубоят на стадион “Тодор Диев” беше изгледан от около 1000 зрители.

В 25-та минута удар на Елмаз Сюлейман от Марица премина над вратата на Петър Начев.

В 32-та минута Петко Фанев отправи удар, който вратарят Стефан Йонов улови.

Последваха интересни минути. В 40-та Димитър Юруков отправи неточен удар, а секунди по-късно Кристиан Кумбаров центрира много добре, но Димитър Юруков не успя на опразнената врата да реализира, засичайки топката, която премина в аут.

В 42-та минута Петко Фанев пробва нов удар, който премина в аут.

Секунди по-късно Стойчо Бебелеков проби и пусна в Елмаз Сюлейман, който отправи удар, но Начев го улови.

В 49-та минута Кристиян Павлов отправи доста неточен удар от воле.

В 66-та минута Димитър Юруков излезе сам срещу Йонов, но не успя да го преодолее. От Марица скочиха на страничния съдия, който не вдигна засада при положението. Петър Курдов пък беше изгонен от резервната скамейка на Марица.

Йордан Влашки откри резултата за Марица в 74-та минута. Любопитно е, че голът беше изработен от резерви. Асен Кочев центрира от корнер, а Йордан Влашки с хубав удар от въздуха вкара за 1:0.

Неточен удар на Димитър Юруков в 81-та минута.

Малко по-късно невероятен пропуск направи Благомир Мастрагарков, който излезе сам срещу Начев, но не успя да го преодолее и топката излезе в аут.

В 93-та минута Мастрагарков изведе добре Иван Площаков при контра на Марица. Площаков реши да преодолее стражът на “гладиаторите” и на празната врата да реализира, но Начев го фаулира и съдията отсъди дузпа. Вратаря бе изгонен, а под рамката застана полеви играч – Васил Кочев. Иван Площаков изпълни наказателния удар и не сгреши за крайното 2:0.

Така Марица записа втора победа от началото на сезона и заедно с Тунджа Ямбол и ОФК Поморие оглавиха класирането в Югоизточната “В” група. Марица е на втора позиция, заради по-добрите показатели на ОФК Поморие.

Spartak PlovdivСпартак – Marica PlovdivМарица 0:2

Голмайстори: 0:1 Йордан Влашки 74 мин. 0:2 Иван Площаков 90 + 3 мин. дузпа

Спартак: Петър Начев, Кристиян Кумбаров, Цветан Йотов, Калин Георгиев (Костадин Ролев), Николай Христозов, Васил Кочев, Димитър Юруков, Кристофър Асенов (Андрей Андреев), Емил Иванов, Даниел Колев, Петко Фанев (Тошко Димитров)

Марица: Стефан Йонов, Марко Д’Ардженио, Веделен Сердарски, Георги Неделчев, Николай Ангелов (Йордан Влашки), Стойчо Бебелеков, Благомир Мастрагарков, Елмаз Сюлейман, Иван Площаков, Даниел Спасов (Кирил Ангелов), Кристиян Павлов (Асен Кочев)