МарицаТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Марица се завърна във “В” група след четири годишно изгнание

Отборът на Марица Пловдив официално влезе във “В” група след като днес се наложи с 6:0 над тима на Левски Крумовград. Срещата се игра на стадион Пловдив пред близо 1000 зрители.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Андрей Павлов, който почина в понеделник.

Марица излезе напред още във 3-та минута, когато Виделен Сердарски засече центриране по тревата за 1:0. Пет минути по-късно символичните домакини удвоиха резултата след като Християн Христев прати топката в десния ъгъл на вратаря на Левски.

В 20-ата минута след хубава многоходова атака на Марица Иван Влашев нацели напречната греда. Пет след това Иван Площаков от точката на дузпата прониза вратаря на крумовци за 3:0. Четвъртото попадение падна в 28-ата минута след Атанас Савов пусна към Христев, който реализира.

В 78-ата минута Виделин Сердарски тръгна от центъра и след като преодоля двама защитници на Левски вкара за 5:0. В последните минути на срещата, Християн Христев оформи своя хеттрик и оформи крайното 6:0 от дузпа.

Сред зрителите бяха Тодор Неделев, Дани Кики, Георги Стефанов, Иван Танчовски, Запрян Раков, Юли Попов и други деятели на пловдивския футбол.

Марица – Левски Крумовград 6:0

Голмайстори: 1:0 Виделен Сердарски 3 мин. 2:0 Християн Христев 8 мин. 3:0 Иван Площаков 25 мин. 4:0 Християн Христев 28 мин. 5:0 Виделен Сердарски 78 мин. 6:0 Християн Христев 87 мин. дузпа

Марица: Горан Граблев, Николай Ангелов, Марко Д’Арженио, Георги Неделчев, Атанас Савов, Борис Андонов, Йордан Въчев, Виделен Сердарски, Иван Влашев, Християн Христев, Иван Площаков

TribunaPlovdiv.bg Ви припомня, че Марица игра за последно във “В” група през сезон 2010/2011, когато през втория полусезон Раковски взе лиценза на отбора. През сезон 2011/2012 Марица игра в “Б” ОФГ и спечели промоция за “А” ОФГ. През сезон 2012/2013 тимът завърши на второто място в “А” ОФГ, а тогава промоция спечели Евроколеж. През този сезон след доста драматичен обрат в края на сезона тимът спечели “А” ОФГ и днес се завърна в Югоизточната “В” група.

* Видеоклиповете са качени от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>