„А“ ОФГМарицаТрибуна Пловдив TVФутбол

TribunaPlovdivTV: Пльоко се завърна в Марица с хеттрик, маричани бият в уникален мач (снимки)

Отборът на Марица победи с 4:2 Вихър Строево в първи пролетен кръг в “А” ОФГ, въпреки студеното време зрителският интерес към срещата беше голям, като близо 500 души гледаха двубоя. Завърналият се в Марица Иван Площаков реализира хеттрик, а Иван Влашев добави още един гол. Срещата бе доста любопитна, защото деветимата играчи на “пиратите”, които напуснаха тима малко преди началото на сезона играха днес за тима на Вихър.

Двубоят започна изненадващо след като гостите откриха в 15-ата минута, чрез бившия играч на Марица Милен Алексиев. Само шест по-късно Площаков овладя топката с гърди от границата на наказателното поле и с удар от въздуха изравни резултата.

В края на първото полувреме, отново Площаков направи пълен обрат след като засече центриране в малкия пеналт.

През второто полувреме паднаха още три гола. След многоходова атака Пльоко изведе Иван Влашев, който безпроблемно реализира за 3:1.

Малко по-късно Вихър намали резултата с феноменален гол директно от корнер на Лъчезар Якалиев, който също игра в Марица през есенния полусезон. Въпреки това, Марица продължи да търси четвърти гол, който падна доста изненадващо. Християн Христев центрира добре, топката не бе уловена от вратаря, а след това се удари в напречната греда, а при добавката Площаков оформи своя хеттрик за крайното 4:2.

С тази победа Марица е на второ място в класирането с 32 точки.

След края на срещата голяма част от публиката реши да продължи съботния спортен маратон и изгледа волейболната среща между Марица и Казанлък волей в залата на Пловдивския университет.

Марица: Горан Граблев, Борислав Андонов, Георги Неделчев, Стойчо Бебелеков, Атанас Савов, Йордан Въчев, Любослав Ангелов (Кристиян Петров), Иван Площаков (Леско Комитов), Иван Влашев, Виделен Сердарски, Християн Христев (Георги Петлов)