СНИМКИ И ВИДЕО: Славия удари Ботев в Коматево и завърза още повече интригата в долната половина на класирането

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна домакинско поражение с 0:1 от Славия в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в двубоя бе дело на Ивайло Димитров (14). Така столичния тим завърза още повече интригата в дъното на класирането като разликата между 11-ия и последния е 3 точки.

“Белите” бяха по-добрият отбор през първото полувреме и можеха да водят с повече от един гол, но пропуски и веднъж напречния стълб спасиха “канарчетата”.

През втората част пловдивчани опитаха да натиснат повече, но така и не успяха да се възползват от малкото положения, които им се откриха. Атанас Илиев пък нацели гредата.

След тази среща “жълто-черните” остават на 10-ата позиця с 24 точки, докато столичани направиха скок с три места и вече са 11-ти с 22 пункта.

В началните минути на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена и до интересни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

В 13-ата минута страхотна изява на Аргилашки запазва нулевото равенство в Коматево. Защитникът на Славия Емил Виячки отблизо стреля с глава, но топката бе спряна пред голлинията от чудесния рефлекс на стража на Ботев. При добавката се получи рикошет и корнер за “белите”.

ГОЛ! Славия открива резултата в 14-ата минута чрез Ивайло Димитров!
Нападателят засече с глава центриране на Филип Антовски отдясно и не остави шансове на Аргилашки.

В 23-ата минута Калоян Кръстев с глава върна топката към Макрилос, който шутира веднага, но Работов изби от голлинията.

В 29-ата минута отлично центриране на Михаил Александров намери в наказателното поле Калоян Кръстев, чийто удар с глава рикошира във Виктор Генев и топката излезе в ъглов удар.

В 33-ата минута много добра изява в защита на Петър Патев запазва резултата, след като защитникът на Славия изчисти топката пред Мите Цикарски във вратарското поле.

В 37-ата минута мощен удар на Реда Рабей профуча покрай вратата на Вуцов.

В 42-ата минута истински снаряд на Филип Антовски срещна напречния стълб на Аргилашки, който след това успя да улови топката.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 49-ата минута Шоколаров отправи топовен изстрел, но изключително неточно.

В 58-ата минута неразчетено връщане назад затрудни максимално Аргилашки, който все пак успя да попречи на Калоян Кръстев да отправи удар към вратата му. Избитата от стража на Ботев топка попадна в Ивайло Димитров на левия фланг, който шутира без забавяне, но далеч от целта.

В 62-ата минута Емил Стоев проби отдясно и намери Макрилос в наказателното поле, който шутира от движение, но в аут.

В 64-ата минута Рабей финтира двама бранители на “белите”, след което пусна пас към десния фланг. Там Шоколаров овладя след което центрира към Атанас Илиев в наказателното поле. Нападателят на “канарачетата” стреля с глава, но топката кацна на напречния стълб на Светослав Вуцов.

В 67-ата минута нов изстрел на Наско Илиев мина високо над целта.

В 80-ата минута Димитър Рангелов стреля към вратата на Аргилашки, но слабо и стражът улови.

В 87-ата минута се откри много добра възможност пред Салиф Сисе, но изстрелът му бе неточен.

До края на срещата не паднаха повече голове и Славия измъкна победата в Коматево.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Марио Младеновски, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Реда Рабевй, Станислав Работов, Мите Цикарски, Филип Филипов