Ботев ПловдивТопФутбол

Отборът на Ботев (Пловдив) загуба с 0:1 визитата си на Славия в столицата в първа среща от плейофите за седмото място в Първа лига.

“Канарите” на практика не играеха за нищо в този двубой, но въпреки това бяха длъжни да опитат да спечелят предвид напрежението около тима в последните седмици.

Пловдивчани изиграха добро първо полувреме, но голям пропуск на Дилан Мертенс лиши “жълто-черните” от това да вземат аванс на почивката.

През втората част “белите” измъкнаха победата с много хубаво попадение на Тони Тасев, а с трите си точки днес докосват и баражите за Европа, бетонирайки се здраво на седмото място.

Началните минути на двубоя бяха изклюючително безинтересни, като играта се водеше в центъра на терена и до опасни ситуации не се стигна.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 26-ата минута центриране в наказателното поле на домакините намери Красиан Колев. Младокът овладя кълбото финтира бранител в бяло и стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 29-ата минута гостите от Пловдив пропуснаха златна възможност да открият резултата. Антонио Парера пресече пас до наказателното поле на столичани, след което изведе Бароан на добра позиция, който извади за Мертенс. Халфът просто трябваше да оцели опразнения ъгъл на Кръстев, но топката излезе в аут.

В 33-ата минута добра атака на домакините завърши с много разочароващо центриране на Тони Тасев.

tribunasofia

Темпото на игра отново спадна в последните минути и двата отбора като че ли не си даваха зор да атакуват.

До края на полувремето попадения така и не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 60-ата минута Антоан Бароан бе страхотно изведен сам срещу вратаря, но ударът на нападателя с десния крак бе отразен от Николай Кръстев по страхотен начин.

ГОЛ! Тони Тасев открива резултата в 69-ата минута!
Тасев получи превъзходен пас в противниковото наказателното поле и не се поколеба още с първото досокване да шутира, като насочи топката в близкия ъгъл на вратата и остави безпомощен Георги Аргилашки – 1:0.

В 72-ата минута Антоан Бароан центрира в наказателното поле, където непокрит се оказа Виктор Генев, но ударът с глава на бранителя бе много слаб.

bet365
В 76-ата минута Галин Иванов бе изведен по страхотен начин сам срещу Аргилашки, но ударът му бе отразен от стража на канарите.

До края на срещата играчите на Балтазар опитаха да изравнят, но това така и не се случи и Славия записа нов успех.

Снимка: startphoto

Стартовите състави на двата отбора:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Ангел Славков

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 44. Роберто Пунчец