Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 при визитата си на Славия в столицата в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Голът за домакините отбеляза Кристиан Добрев (48), докато точен за “смърфовете” бе Хорхе Сегура (87), като за бранителят това бе дебютен гол с екипа на пловдивчани.

Два гола на “черно-белите” пък бяха отменени заради игра с ръка, като това остави и интригата за Топ 6 до последния кръг на редовния сезон.

Още в четвъртата минута гостите можеха да открият резултата. Джовани получи пас след което отправи хубав удар, но вратарят на Славия – Светослав Вуцов, се намеси добре и изби.

Само минута по-късно домакините имаха сериозни претенции за дузпа. Емил Стоев нахлу отляво и центрира, а Пиер Зебли се хвърли на пътя на топката и така пресече подаването.

“Белите” поискаха да бъде отсъдена игра с ръка, но реферът подмина ситуацията, а не последва и сигнал от ВАР.

В 13-ата минута отличен пробив на Денислав Александров завърши с центриране, което прехвърли купа от играчи, за да може Джовани да стреля с глава. Ударът му обаче излезе в аут.

В 23-ата минута Джовани разсече отбраната на Славия с вертикален пас към Каракашев, който нахлу в наказателното поле, пресиран от Кристиян Стоянов и Натан Гасама. Халфът на гостите падна и ситуацията бе проверена с ВАР, но дузпа не бе отсъдена.

В 25-ата минута гол на Денислав Александров бе отменен заради игра с ръка.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като до опасни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОЛ! Кристиан Добрев открива резултата в 48-ата минута!
Гостите “заспаха” при едно странично хвърляне и Галин Иванов със страхотно прехвърлящо подаване изведе Кристиан Добрев зад пловдивската отбрана. Останал очи в очи с Хоркаш, футболистът на Славия изненада стража Локомотив с удар в близкия ъгъл – 1:0.

В 59-ата минута “смърфовете” получиха още един тежък удар. Вратарят на тима Динко Хоркаш получи контузия и бе заменен от Илко Пиргов. Имайки предвид как Хоркаш напусна терена, най-вероятно става въпрос за сериозна травма.

В 72-ата минута домакините като по чудо не вкараха втори гол. Ертан Томбак центрира в наказателното поле, където Крис Добрев засече, но топката премина на сантиметри от вратата на пловдивчани.

ГООООЛ! Хорхе Сегура изравнява резултата в 87-ата минута!
След центриране от пряк свободен удар колумбийският защитник надскочи отбраната на столичани и матира Вуцов за 1:1.

В 91-ата минута гол на Матеус да Силва не бе зачетен, заради нова игра с ръка.

В 93-ата минута невероятна контраатака на “смърфовете” завърши с пас на Бабакар Дион към Джовани, който останал очи в очи с Вуцов стреля право в крака му.

Снимка: Startphoto

Славия: 21. Светослав Вуцов (К), 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов;

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локо: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Бариани, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев (К).