Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 при визитата си на Славия в среща от 18-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” откриха резултата, но в край на сметка не успяха да запазят преднината си.

Голът за пловдивчани реализира Йосип Томашевич (35), докато за “белите” се разписа бившият играч на Ботев Кристиан Добрев (40).

След тази среща “смърфовете” са 6-ти с 25 точки, докато столичани са 5-ти с 28 пункта.

Началните минути на двубоя бяха спокойни, като до интересни ситуации не се стигна.

В 8-ата минута Лукас Салинас пробва изстрел от дистанция, но неточно.

В 14-ата минута Лукас Салинас проби отлично в половината на Славия, преодоля Ерол Дост и комбинира с Георги Минчев в наказателното поле. Нападателят на „смърфоовете“ бе съборен от Людовик Соарес, но съдията подмина ситуацията.

В 17-ата минута Петер Макрилос получи добра топка в наказателното поле, след което се завъртя и стреля, но в страни от целта.

В 24-ата минута след центриране от ъглов удар Емил Виячки се извиси над всички и стреля с глава, но без проблем за Рейдър.

ГООООЛ! Локомотив открива резултата в 35-ата минута чрез Йосип Томашевич!
След изпълнение на странично хвърляне, отдясно по атаката на гостите, Илиев овладя и комбинира със Салинас. Бразилецът пък с прекрасно центрира към далечната греда намери Йосип Томашевич, а хърватският бранител опъна мрежата зад Вуцов с плътен удар с левия крак – 0:1.

ГОЛ! Кристиан Добрев изравнява резултата в 40-ата минута!
Ради Кирилов получи топка на десния фланг, след което центрира в наказателното поле на пловдивчани, където Кристиан Добрев изпревари Милош Петрович и с хубав удар с глава преодоля Рейдър за 1:1.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

3 минути след подновяването на играта Минчев прати топката във вратата на Вуцов, но голът бе отменен заради засада. Секунди след това и ВАР потвърди решението.

В 52-ата минута „белите“ организираха чудесна скоростна контраатака, при която Радослав Кирилов получи отляво и напредна към наказателното поле, където преодоля Милош Петрович, но точно преди да нанесе удар Мартин Паскалев притича и изчисти топката.

В 59-ата минута Кристиан Гомис покри засадата, което даде възможност на Емил Стоев да излезе сам срещу вратаря и реши да прехвърля Рейдър, който бе излязъл напред. Опитът на Стоев обаче се оказа крайно неуспешен.

В 81-ата минута Радослав Кирилов пробва изстрел, но над целта.

В 86-ата минута Кемело Нгуена отправи силен изстрел пред дъгата на наказателното поле, топката тупна коварно пред Рейдър, но стражът изби в корнер.

До края на срещата не паднаха повече голове и двата тима поделиха точките.

Снимка: Sportal.bg

Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Кристиан Добрев, Петер Макрилос, Радослав КИрилов, Емил Стоев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локо: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев