Ботев ПловдивЛудогорецТопФутбол

Отборът на Ботев (Пловдив) отстъпи с 1:0 на Лудогорец в среща от петнадесетия кръг на Първа лига, който се игра на стадион “Хювефарма Арена”. Единственото попадение в мача заби Якуб Пьотровски (65).

Мачът бе доста интересен и отворен, изпълнен с доста ситуации пред двете врати, но бе помрачен от ново спорно отсъждане на ВАР, което лиши гостите от Пловдив от минимум точка в двубоя.

“Канарчетата” реализираха гол още в 12-ата секунда чрез Брахими, но попадението бе отменено след преразглеждане с ВАР, заради нарушение на Елвис Ману.

Поражението на пловдивчани пък бе десето поредно от “орлите”, като остави тима на Желко Копич на 10-ата позиция с 13 точки. Лудогорец пък се изкачи на втората позиция с актив от 32 пункта на две точки от лидера ЦСКА-София, който е и с мач повече.

Ботев откри резултата още в 12-секунда чрез Мохамед Брахими. Попадението първо бе зачетено, но след намесата на ВАР бе отменено заради нарушение на Елвис Ману. Останаха обаче сериозни съмнения от решението на арбитъра.

В следващите няколко минути нови грешки в защитата на “зелените” позволиха на Ману да напредне с топка в крака, но нападателят на пловдивчани не успя да се възползва от ситуациите.

В 13-ата минута Текпетей проби отдясно и подаде по земя в наказателното поле. Там топката мина между краката на Генев, който загуби баланс и падайки останаха съмнения, че е закачил топката с пръстите на ръката си. И тази ситуация беше прегледана от ВАР, но правилно дузпа не беше отсъдена.

В 18-ата минута Ману бе изведен зад защитата на домакините, който стреля но в страничния стълб. Все пак бе маркирана засада малко по-късно.

В 23-ата минута Фон Витри центрира отдясно и намери оставения непокрит Каули в наказателното поле. Бразилецът обаче отправи безкрайно неточен удар от 11-12 метра, като топката мина над вратата.

В 27-та минута Текпетей успя да се освободи от Ето`о, напредна с топката през центъра и отправи удар, който не намери целта.

В следващите минути играта се водеше предимно в половината на гостите, но до интересни положения не се стигна.

В 42-ата минута Игор Тиаго пусна пас към Фон Витри, който стреля мощно, но Ханкич изби в ъглов удар.

До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 54-ата минута Ханкич изби силен шут на Фон Витри, който не го затрудни особено.

ГОЛ! В 65-ата минута Якуб Пьотровски откри резултата!
Недялков отне топката от Мертенс, след което топката се озова в Игор Тиаго. Нападателят намери Фон Витри отдясно, а норвежецът стигна до наказателното поле. Там подаде към Пьотровски, който комбинира с Текпетей, който намери поляка на дузпата, а халфът от няколко метра матира Ханкич за 1:0.

В 80-ата минута Нареси се озова на добра позиция при която стреля от границата на наказателното поле, но кълбото бе блокирано.

В 87-ата минута Димитър Тонев получи пас от Ману, след което отправи истински снаряд към вратата на Падт, но топката премина с много малко в страни от целта.

До края на срещата гостите не успяха да реализират попадение и Лудогорец записа нов успех в шампионата.

Снимка: Sportal.bg

Лудогорец: 1. Падт, 16. Фон Витри, 3. Недялков, 32. Пластун, 4. Сисиньо, 6. Пьотровски, 23. Шоу, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 9. Тиаго

Старши треньор: Анте Шимунджа

Ботев: 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 18. Супрайен, 24. Хартъм, 3. Конате, 15. Ето’о, 22. Рабей, 10. Току, 7. Брахими, 28. Ману