Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с минималното 1:0 визитата си на Лудогорец в Разград в първа среща за двата тима от Плейофите на Топ 6. Единственото попадение в мача заби Тодор Неделев (42), за който това бе дебютен гол с фланелката на разградчани.

Резултатът определено не отговаря на показаното от двата отбора на терена, тъй като “орлите” бяха тотални господари на “Хювефарма арена”.

Огромни пропуски на Игор Тиаго и добри намеси на Хорхе Сегура в защита обаче позволиха на пловдивчани да се задържат много близко до своя съперник в резултата.

След края на двубоя статистиката сочеше, че домакините са отправили над 24 удара по посока вратата на Пиргов, докато “смърфовете” стреляха само веднъж (87 мин на Дион).

В 5-ата минута на двубоя Игор Тиаго бе изведен зад гърба на защитата на Локомотив, финтира Паскалев, но ударът му бе избит от Илко Пиргов.

120 секунди по-късно гол на разградчани бе отменен. След центриране от ъглов удар, бранител на домакините стреля с глава, но Пиргов успя да реагира и да избие. Топката попадна на крака на Кайо Видал, който я вкара в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 10-ата минута второ попадение на “орлите” бе отменено заради засада. Негов автор отново бе Видал. Игор Тиаго бе изведен сам срещу Пиргов, финтира го и подаде към непокрития офанзивен футболист на шампионите, който реализира на опразнената врата. Попадението отново обаче бе отменено заради засада.

В 17-ата минута Нонато получи пас на границата на наказателното поле, след което пробва удар с левия крак, но право в ръцете на Пиргов.

В 30-ата минута на двубоя Тодор Неделев се пребори с Витанов в наказателното поле и стреля, но Пиргов отново бе на точното място и улови.

ГОЛ! Тодор Неделев открива резултата в 42-ата минута!
Бившият играч на Ботев получи топката от Игор Тиаго, финтира с лекота Пиргов и с десния крак разпечата мрежата на гостита – 1:0.

В 44-ата минута Бърнард Текпетей се освободи добре и отправи гръмотевичен удар, но над целта.

До края на полувремето повече попадения не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 47-ата минута нова опасна атака на разградчани едва не доведе до втори гол, след като шпагат на Сегура предотврати пас на Текпетей към Тиаго.

60 секунди по-късно Игор Тиаго направи един от пропуските на сезона. Текпетей отново бе изведен зад гърба на защитата на пловдивчани, след което пусна пас към нападателя на орлите, който останал сам срещу опразнената врата стреля над нея.

В 54-ата минута Текпетей за трети път в рамките на 10 минути бе изведен сам срещу Пиргов, но този път ударът му бе спасен от стража на “черно-белите”.

В 68-ата минута Аслак фон Витри стреля опасно, но Илко Пиргов отрази.

В 71-ата минута нов изстрел на Кайо Видал премина на сантиметри от страничния стълб на пловдивчани.

В 78-ата минута Чинков отсъди дузпа за Лудогорец, заради нарушение на Мендоса срещу Видал, но след като бе извикан на монитора от ВАР стаичката, главният рефер промени решението си и даде жълт картон за симулация на халфа на орлите.

В 87-ата минута Бабакар Дион се озова на добра позиция и стреля, но над целта. Това бе и първия удар на “смърфовете” в двубоя.

До края на срещата не се случи нищо интересно и Лудогорец добави важни три точки към своя актив, връщайки си първото място в класирането.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2 Гонсало Авила, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Старши треньор: Ивайло Петев

Локо: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 14. Димитър Илиев, 34. Петър Витанов.