СНИМКИ И ВИДЕО: Диниш Алмейда попари храбър Локомотив на “Лаута” в последната минута

Локомотив Пловдив претърпя неприятно поражение с 1:2 от Лудогорец в среща от 26-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете” стояха добре на терена, но в край на сметка допуснаха попадение в 90-ата минута, което бе дело на бившия футболист на тима – Диниш Алмейда.

В 4-ата минута на двубоя Клод Гонзалвеш получи топка на границата на наказателното поле, след което последва силен удар, но право в ръцете на Кристиан Томов.

В 8-ата минута на двубоя Якуб Пьотровски проби по левия фланг, след което намери непокрития Текпетей, който стреля силно, но над целта.

В 17-ата минута на двубоя Евандро центрира от пряк свободен удар, като топката първоначално бе изчистена, но след това Паскалев отново я прати във вратарското поле, където Мичи Нтело стреля с глава, но над вратата.

ГОЛ! В 30-ата минута Бернард Текпетей откри резултата!
Текпетей бе оставен сам на около 20-ина метра от вратата на Томов, след което стреля мощно, а топката мина през ръцете на младия страж на “смърфовете” и влетя в мрежата за 0:1.

В 33-ата минута домакините можеха да изравнят резултата. Евандро напредна с топка в крака и превзе много терен, след което стреля мощно, но Падт изби, а кълбото попадна в Митко Илиев, който се опита да преодолее стража на гостите, но не успя.

ГООЛ! Мичи Нтело изравнява резултата в 36-ата минута
Домакините изравниха резултата в 36-ата, след като Диитър Илиев намери вдясно Бабакар Дион, който центрира фантастично в наказателното на Лудогорец. Мичи Нтело “избяга” от Оливие Вердон, и макар със странна постройка при удара, матира Падт – 1:1.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и два тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

В 53-ата минута “орлите” продължиха да натискат съперника, а в 53-ата минута Квадво Дуа елиминира с лекота Хорхе Сегура. Към нападателя на Лудогорец отиде Тодор Павлов, но Дуа видя наблизо Текпетей. Ганаецът беше “очи в очи” с Томов, който демонстрира отлично спасяване и предотврати сигурен гол във вратата си.

В 67-ата минута “смърфовете” организираха бърза контраатака , която завърши с удар на Нтело, но Падт изби в ъглов удар.

В 82-ата минута Бърнард Текпетей насочи топката от корнер към далечната греда, където непокрит беше Оливие Вердон. Бенинският бранител стреля с глава, но ударът му срещна страничната греда на Томов.

ГОЛ! В 90-ата минута Диниш Алмейда реализира втори гол във вратата на Кристиан Томов!
“Орлите” стигнаха до втори гол в срещата в самия край на редовното време. Тогава Оливие Вердон посрещна изчистена топка и я върна обратно в наказателното на пловдивчани. Квадво Дуа се пребори с бранител на “смърфовете” и с глава свали вляво към Динис Алмейда, който с десния крак порази бившия си тим.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Локо: 81. Томов, 44. Лясков, 5. Павлов, 91. Сегура, 4. Паскалев, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Нтело

Старши треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1. Падт, 16. Фон Витри, 4. Алмейда, 24. Вердон, 17. Сон, 30. Нареси, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 6. Пьотровски, 7. Рик, 9. Дуа

Старши треньор: Георги Дерменджиев