Локомотив ПловдивЛудогорецТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: И Лудогорец не успя да победи Локомотив! Победната серия на пловдивчани спря на девет

Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 при визитата си на шампиона Лудогорец в Разград в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

“Смърфовете” прекъснаха победната си серия, но продължават да бъдат непобедени след цели единадесет кръга. Бърнард Текпетей откри резултата с фамозен гол в 9-ата минута, а в 85-ата Петър Андреев изравни след фрапантна грешка на Симон Слуга.

В 5-ата минута Иван Йорданов стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

ГОЛ! В 9-ата минута Бърнард Текпетей открива резултата!
Якуб Пьотровски оправи страхотен дълъг пас към Текпетей, който овладя и от въздуха матира Хоркаш за 1:0.

В 13-ата минута орлите изпълниха ъглов удар, а топката беше разпределна надясно за Оливие Вердон. Бранителят я догони край тъчлинията и пусна към аута за Текпетей. Той опита нещо между центриране и удар, като топката се отби в левия страничен стълб на Хоркаш и излезе аут.

В 21-ата минута груба грешка на Симон Слуга позволи на Евандро да стреля на празна врата, но топката премина в страни от целта.

В 28-ата минута Евандро получи топката и изведе Георги Минчев сам срещу Симон Слуга. При тупването на тревата обаче тя забърза своите обороти и Слуга излезе, за да спаси.

В 38-ата минута гостите от Пловдив изпуснаха отлично положение за гол. Джовани получи много добър пас в наказателното поле, след което отправи изключително прецизен удар, но Слуга успя да се намеси и да избие.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 53-ата минута домакините отново създадоха проблеми на съперника, а Руан Крус показа чудесна техника срещу Ефе Али в наказателното поле на “смърфовете”. Последва техничен удар край Динко Хоркаш, но топката се спря в десния страничен стълб на стража.

В 69-ата минута Рик Джонатан бе изведен сам срещу Хоркаш, но стражът на “смърфовете” се справи прекрасно и изби в ъглов удар.

В 74-ата минута Рик стреля за пореден път, но отново Хоркаш бе последна преграда пред гола.

ГООООЛ! В 85-ата минута Петър Андреев изравни след уникална грешка на Симон Слуга!
Пловдивчани успяха да изравнят резултата, след като Сон върна топката назад за вратаря Симон Слуга. Той се забави изключително дълго за втори път в срещата да отиграе топката, а Пламен Андреев пресира стража, след което успя да побутне топката в разградската врата – 1:1.

До края на срещата разградчани наложиха много сериозен натиск, но така и не успяха да преодолеят за втори път Динко Хоркаш.

Снимки: startphoto

Лудогорец: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 26. Сундберг, 17. Гомес, 6. Пьотровски, 82. Йорданов, 8. Гонсалвеш, 77. Видал, 37. Текпетей, 99. Руан

Старши треньор: Ивайло Петев

Локо: 23. Хоркаш, 44. Лясков, 12. Али, 91. Сегура, 2. Кадем, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 17. Конте, 9. Минчев

Старши треньор: Александър Томаш

🍓 BULKY FRUITS 🍓и Ваня Джаферович само в Alphawin от Amusnet Interactive

1. Пуснете записа преди смяната на Текпетей! Диема го излъчи само веднъж за няколко секунди? Същото положение в предния мач Фадига получи директен червен картон.