Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна втора поредна загуба в шампионата, отстъпвайки на съименниците си от София с 1:0 в среща от втория кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Раел Лолала (5).

Това бе втора поредна загуба за възпитаниците на Александър Тунчев, след като в предишния кръг загубиха и от шампиона Лудогорец с 1:3.

За столичните железничари пък това са първите точки в елита, след като в първия кръг загубиха от Берое с 1:0.

ГОЛ! Още в 5-ата минута столичани откриха резултата след гол на Раел Лолала!
Крачунов даде прекрасен извеждащ пас за Карим Бухмади отдясно в наказателното поле, а алжирецът центрира към далечната греда, където Раел Лолала беше оставен съвсем сам и с чудесен удар от въздуха разпечата вратата на „смърфовете“.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и в следващите минути продължиха да притискат своя съперник. До още интересни ситуации обаче не се стигна.

В 24-ата минута Александър Александров проби по десния фланг, след което навлезе към наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Рейдър.

В следващите минути “смърфовете” успяха да изравнят играта, но опитите за натиск не доведоха до нищо интересно.

До края на полувремето не падаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 48-ата минута Конър Руан отправи много хубав изстрел от дистанция, но Александър Любенов отрази.

Гостите от Пловдив продължиха да натискат, но така и не успяваха да стигнат до изгодна ситуация за изравняване на резултата.

В 80-ата минута топката бе центрирана отляво в наказателното поле на домакините, а Любенов боксира неубедително. Топката стигна до Димитър Илиев, който опита много атрактивно изпълнение със задна ножица, но Красимир Милошев беше на точното място и изчисти пред голлинията.

В 87-ата минута Лукас Салинас се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе уловен от Любенов.

До края на двубоя не паднаха повече голове и столичани надвиха пловдивчани с 1:0.

Снимка: Sportal.bg

Локо Сф: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Георгиос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Красимир Милошев (к), Владимир Семерджиев, Божидар Кацаров, Раел Лолала, Мохаммед Бухмиди, Александър Александров