Локомотив ПловдивЛудогорецТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Борбен Локомотив преклони глава пред Лудогорец, сериозни грешки в защита костваха точка на пловдивчани

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 2:3 от Лудогорец в среща от седемнадесетия кръг на Първа лига. Пловдивчани изиграха не лош мач, но груби грешки в отбрана лишиха отбора от поне точка.

Мартин Паскалев откри за пловдивчани в 4-ата минута, но след това три последователни гола два от които на Тисера (19,28) обърнаха резултата. Каули вкара трети гол в 40-ата минута.

През второто полувреме Джовани върна едно попадение в 64-ата минута, но опитите за изравнителен гол до края се оказаха неуспешни.

ГООООЛ! Мартин Паскалев открива резултата в 4-ата минута!
“Смърфовете” стартираха вихрено двубоя и откриха резултата рано в двубоя. Димитър Илиев измъкна топка от играч в зелено, пусна паса към Джовани, който стреля, Падт успя да избие, но топката попадна на крака на Паскалев, който отблизо откри – 1:0.

В следващите минути пловдивчани продължиха да бъдат активни и затруднява с дълбока

В 11-ата минута Рик Джонатан тръгна на пробив, премина през няколко човека, след което бе спрян от Паскалев, но топката стигна до Сисиньо, който стреля слабо в ръцете на Хоркаш.

В 13-ата минута на двубоя страхотен пробив на Матеус завърши с пас към Бабакар Дион, който стреля, но топката се отби в бранител на “орлите”.

ГОЛ! В 19-ата минута Матиас Тисера изравнява резултата!
Тисера получи страхотен извеждащ пас от Сисиньо и избяга с лекота на отбраната на домакините, след което голмайсторски завърши във вратата на Хоркаш.

ГОЛ! В 28-ата минута Матиас Бисера направи обрата пълен с втория си гол в двубоя!
Пьотровски намери включилия се на скорост по крилото Фон Витри, а норвежецът напредна до наказателното и подаде на Тисера, който от чиста позиция и на полупразна врата нямаше как да сбърка.

ГОЛ! В 40-ата минута Каули Оливейра реализира трети гол във вратата на Хоркаш!
Поредно извеждащо подаване хвана защитата на пловдивчани неподготвена. Каули се измъкна сам срещу Хоркаш и отново реализира за 3:1. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

В 45-ата минута Текпетей бе изведен зад гърба на защитата на “Смърфовете”, но при опита си да заобиколи Хоркаш загуби топката.

Само няколко секунди по-късно Илиев се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му премина в страни от целта.

60 секунди по-късно нова добра атака на пловдивчани премина през Евандро, който пусна към Илиев. Капитанът на пловдивчани пък му върна топката в наказателното поле, но ударът на бразилеца премина високо над вратата.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за гостите.

В 46-ата минута Матиас Бисера можеше да реализира хеттрик във вратата на Хоркаш, но ударът му премина покрай целта.

В следващите минути домакините от Локомотив опитаха да изнесат играта в по предни позиции и при едно от положенията в 53-ата минута Матеус да Силва бе изведен сам срещу Падт. Стражът на гостите излезе извън наказателното си поле, а бразилецът стреля в тялото му.

В 59-ата минута грешно отиграване на Бидунга позволи на Тисера да се озове сам срещу Хоркаш. Нападателят на “орлите” можеше да комбинира с Текпетей, който щеше да реализира, но предпочете да завърши сам и стреля в аут.

В 62-ата минута “черно-белите” можеше да намалят резултата. След центриране в наказателното поле, топката достигна до Димитър Илиев, който напълно необезпокояван стреля, но в аут.

ГООООЛ! В 64-ата минута Джовани реализира красиво попадение и връща надеждите на пловдивчани!
Халфът на “Смърфовете” получи страхотно подаване на границата на наказателното поле и с великолепен удар матира Падт – 2:3.

В следващите минути пловдивчани опитаха да натиснат своя съперник, но до интересни ситуации не се стигна.

В 89-ата минута Игор Тиаго изведе Кирил Десподов сам срещу Хоркаш, но стражът на домакините успя да спаси.

До края на срещата не паднаха повече голове и Лудогорец успя да изкопчи трудна победа.

Локо: 23. Хоркаш, 50. Томашевич, 91. Бидунга, 4. Паскалев, 13. Матеус, 15. Зебли, 33. Каракашев, 10. Джовани, 21. Евандро, 14. Илиев, 7. Дион