СНИМКИ И ВИДЕО: Локо Пд се върна в борбата за Европа след успех над Славия на “Овча купел”

Локомотив (Пловдив) надигра Славия с 2:1 при визитата си на стадион “Александър Шаламанов” в среща от 25-ия кръг на Първа лига.

“Смърфовете” не показаха най-доброто си лице, но въпреки това с характер и малко късмет успяха да спечелят гостуването си в столицата, с което продължават и битката за Европа.

С тези три точки пловдивчани се изкачиха до 4-ата позиция с актив от 47 точки с две повече от Левски, който играе малко по-късно днес.

В 6-ата минута Бабакар Дион получи извеждащ пас в наказателното поле, но при опита му за центриране топката бе блокирана.

В 19-ата минута Евандро стреля силно от фаул, а Вуцов не успя да се намеси добре при опит да улови кълбото, като за негово щастие топката не попадна в мрежата му.

В 30-ата минута Тони Тасев опита мощен удар от много сериозна дистанция от изпълнение на фаул, а топката премина с малко над напречния стълб на Томов.

В 33-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Ертан Томбак бе изведен по десния фланг на атаката на “белите”, след което последва центриране в наказателното поле, а топката бе изчистена. Тя обаче попадна на крака на Иван Минчев, който отправи истински снаряд с левия крак, но кълбото срещна напречния стълб, след което бранителите в “червено-черно” се справиха с опасността.

ГОООЛ! В 42-ата минута Евандро открива резултата!
Дълга топка от страна на Ангел Лясков изведе Евандро сам срещу Вуцов, който напусна полето си, за да пресече паса, но не успя да уцели топката, а за бразилецът остана най-лесното, като я прати в опразнената врата за 0:1.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 51-ата минута Тони Тасев засече с плонж хубаво центриране от левия фланг, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Кристиан Томов.

Четири минути по-късно Ангел Лясков намери с дълго подаване Мичи Нтело зад отбраната на Славия, но този път стражът на “белите” скъси навреме дистанция и не позволи да бъде преодолян.

ГОЛ! Тони Тасев изравни резултата в 70-ата минута!
Хубаво центриране на Ертан Томбак отдясно прати топката към далечната греда, където нисичкият Тасев показа завиден отскок и с глава прецизно насочи топката във вратата – 1:1.

ГООООЛ! Димитър Илиев отново връща преднината на “черно-белите” с попадение в 72-ата минута!
Защитник на “белите” загуби топката в наказателното поле, което позволи на Мичи Нтело да отнеме и да подаде към свободния Димитър Илиев, който не се поколеба и с удар от движение по тревата преодоля стража Станислав Вуцов.

До края на срещата повече голове не паднаха и “смърфвоте” записаха втора поредна победа в шампионата.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов;

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локо: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело;

Старши треньор: Александър Томаш