СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив продължава битката за Топ 6 след успех срещу Септември

Локомотив Пловдив победи с 2:1 Септември София на Лаута, в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Голове за “смърфовете” отбелязаха Матеус да Силва (42) и Джовани (58).

С този успех пловдивчани продължават похода си към задържане на позицията си в Топ 6, след като дръпнаха с 5 точки пред 7-ия Славия.

Още в 3-ата минута на двубоя домакините можеха да излязат напред в резултата. Бабакар Дион получи пас в наказателното поле, след което финтира бранител на гостите, но ударът му бе отразен от стража на столичани.

В 7-ата минута Матеус да Силва получи топка на границата на наказателното поле, след което стреля с левия крак, но ударът му премина високо над вратата.

В 20-ата минута на двубоя нова добра атака на “черно-белите” завърши с пас на Дион към Витанов, който стреля силно с левия крак, но Шейтанов изби. Топката попадна в Сорга, който при добавката нацели страничния стълб, но в последствие се оказа, че има и засада на естонеца.

В 38-ата минута нова добра комбинация между Митко Илиев и Джовани завърши с удар на последния, но неточно.

ГООООЛ! Матеус да Силва открива резултата в 42-ата минута!
Матеус Да Силва откри резултата, след като бе изпуснат от Мартин Ачков да нахлуе зад гърба му в наказателното поле и хладнокръвно да прати топката в долния ляв ъгъл на Шейтанов.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГОООЛ! Джовани удвоява аванса на “смърфовете” в 58-ата минута!
Много добра атака на “черно-белите” завърши с втори гол във вратата на Шейтанов. Джовани размени страхотни подавания с Илиев и Витанов, след което елиминира бранител на столичани и с много прецизен удар матира стража на гостите за 2:0.

В 64-ата минута гостите направиха един от пропуските на сезона. След центриране от пряк свободен удар Динко Хоркаш излезе и боксира, но топката се удари в главата на играч на Локомотив, след което се насочи към вратата на домакините. Там останал на празна врата нападател на столичани пропусна да върне своя отбор в мача.

ГОЛ! Валентин Йосков връща гостите в мача след попадение в 80-ата минута!
Неразбирателство между вратаря Хоркаш и Тодор Павлов позволи на нападателя на гостите Йосков да стигне до топката и на празна врата да намали резултата.

В последните секунди на двубоя Георги Каракашев направи огромен пропуск, след като пропусна да се разпише сам срещу вратаря от няколко метра.

Локомотив: 23 Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион, 10. Джовани, 9. Ерик Сорга

Старши треньор: Александър Томаш

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 6. Атанас Кабов, 15. Влатко Стояновски, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 18. Петър Чуич, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Милич

Старши треньор: Святослав Стефанов