Локомотив ПловдивТопФутболЦСКА София

СНИМКИ И ВИДЕО: ЦСКА-София удържа натиска на Локомотив и спечели в четвърто поредно гостуване

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с минималното 1:0 от ЦСКА-София в отложена среща от 7-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Лазар Туфегджич (28).

“Смърфовете” изиграха силно второ полувреме, но това се оказа недостатъчно за минимум точка в този двубой.

След тази среща домакините остават 4-ти с актив от 30 точки, докато “армейците” остават на върха с 40 пункта.

Още в 30-ата секунда домакините можеха да открият резултата. Карагарен получи топка по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, където Боруков стреля с глава, но Бусато улови.

В следващите минути домакините владееха повече топката, като гостите приеха играта в своята половина.

В 15-ата минута Лазар Туфегджич се озова сам срещу Хоркаш след грешка в отбраната на домакините, но прехвърлящият му удар мина в страни от целта. При ситуацията обаче бе маркирана и засада.

В следващите минути играта отново се пренесе в центъра на терена, като единоборствата преобладаваха.

В 25-ата минута Иван Турицов пробва изстрел от дистанция, но много неточно.

ГОЛ! В 28-ата минута Туфевгджич откри резултата!
Брадли Де Нойер центрира отляво в наказателното поле за Туфегджич, който отклони за Тибо Вион, но Райън Бидунга опита да изчисти, но го направи в тялото на французина. Топката рикошира и стигна до Турицов отдясно в пеналтерията и центрира ниско, Дюкенс Назон пропусна да отиграе, но това направи Туфегджич на далечната греда и я прати във вратата – 0:1.

В 36-ата минута Матеус да Силва центрира по много добър начин в наказателното поле, където Карагарен засече с глава, но топката премина на сантиметри от вратата на Бусато.

В 42-ата минута добра атака на домакините завърши с изстрел от дистанция на Томашевич, който мина над вратата.

В добавеното време на първата част след центриране от ъглов удар на Дион, Паскалев стреля опасно с глава, но Бусато бе на място и улови.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В началните минути на втората част домакините наложиха силен натиск, като на няколко пъти се стигна до напрегнати ситуации в наказателното поле на Бусато, като все пак до гол не се стигна.

В 57-ата минута Карагарен центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, а на далечната греда съвсем сам бе оставен Матеус Да Силва, който стреля с глава, но прати топката от външната страна на мрежата.

В 62-ата минута Бирсент Карагарен получи топка на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел, но топката премина покрай вратата на Бусато.

В 78-ата минута много хубава атака на домакините завърши с пас към Евандро в наказателното поле, който можеше да комбинира с непокрития Карагарен, но предпочете да шутира и прати топката в ръцете на Густаво Бусато.

В 82-ата минута Мено Кох от състава на гостите бе контузен и трябваше принудително да напусне терена, като “армейците” ще доиграят мача с човек по-малко, защото нямат право на повече промени.

В последната минута на редовното време Матеус центрира в наказателното поле, където Боруков стреля с глава, но отново с малко в страни от целта.

Локо: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен