СНИМКИ И ВИДЕО: Локо не успя да пробие бетона на Враца в дебюта на трибуна “Бесика”

Отборът на Локомотив Пловдив не успя да пречупи Ботев (Враца) и завърши наравно 0:0 в среща от 19-ия кръг на Първа лига.

Днешният мач бе специален за феновете на “черно-белите” тъй като те за първи път бяха заели своите места на новата трибуна “Бесика”.

Въпреки неистовата подкрепа през всичките 90 минути обаче “смърфовете” не успяха да разпечатат вратата на Красимир Костов.

Гол на Димитър Илиев пък бе отменен заради засада.

Началото на мача бе забавено с няколко минути заради пирошоуто по трибуна “Бесика”.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 11-ата минута след центриране от левия фланг топката попадна във Витанов, чийто удар бе изключително неточен.

В 16-ата минута гол на пловдивчани бе отменен. „Черно-белите“ направиха страхотна комбинация около наказателното на врачани, при която Витанов спря топката за Зебли, който стреля. Костов парира удара му, а при добавката Митко Илиев добута топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на капитана.

В 31-ата минута Ерик Сорта си освободи място за шут в наказателното поле, а там последваха още два удара на Александров и Витанов, при които “черно-белите” имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена след като ситуацията бе преразгледана от ВАР.

В 34-ата минута Стефан Гаврилов центрира опасно от свободен удар, а Меси Биатумусока засече с глава, но не можа да натисне топката към вратата.

В 39-ата минута минута Маринов избяга леко встрани от вратата и стреля в близкия ъгъл, но Хоркаш изби в корнер.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 59-ата минута удар на Маринов от границата на пеналта едва не влезе във вратата на Хоркаш след коварен рикошет. Хърватинът обаче показа феноменален рефлекс.

В 60-ата минута Бабакар Дион бе изведен на добра позиция, но ударът му бе лек и Красимир Костов улови.

В 71-ата минута Локомотив се съвзе и Димитър Илиев опита удар в горния десен ъгъл от 25 метра, но над напречната греда.

В 83-ата минута Ивайло Димитров също опита изстрел от 20-ина метра, но в аут.

До края на срещата попадения така и не паднаха и двата отбора поделиха по една точка.

Съставите на двата отбора:

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 7. Бабакар Дион, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга;