Левски СофияЛокомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив няма спирка! Вкара два на Левски и отново е лидер в класирането

Отборът на Локомотив (Пловдив) продължава да играе по страхотен начин и отново се завърна на първо място в класирането. “Смърфовете” надиграха Левски с 2:1 на “Лаута” и затвърдиха прекрасната си форма от началото на сезона.

“Сините” пък прекъснаха поредицата си от четири поредни победи, като сега им предстои нов мач в евротурнирите.

Oще в третата минута на двубоя се стигна до неприятна ситуация. При нападение отляво Джовани и Жереми Петрис имаха леко съприкосновение при което бранителят на “сините” получи травма се наложи да бъде заменен.

ГООООЛ! Джовани открива резултата в 8-ата минута на двубоя!
Хубава атака на пловдивчани премина през Бабакар Дион отдясно, който навлезе към централната част на терена след което пусна към Джовани отляво, който финтира бранител на “сините” и с мощен и прецизен шут опъна мрежата на Пламен Андреев – 1:0.

В 17-ата минута на двубоя Георги Минчев загуби топка в центъра на терена, след което тя достигна до Уелтън, който преодоля играч на “черно-белите” и стреля силно, но Динко Хоркаш бе внимателен и изби в ъглов удар.

В 21-ата минута груба грешка на Христо Иванов в половината на “смърфовете” позволи на Уелтън да изведе Марин Петков сам срещу Хоркаш, но ударът на крилото бе спасен от стража на пловдивчани.

В 28-ата минута гостите като по чудо не изравниха резултата. Уелтън пусна към Ел Джемили, който центрира перфектно на главата на Рикардиьно, а бразилецът сам на няколко метра от Хоркаш стреля право в него, като стражът на “смърфовете” показа уникален рефлекс.

В 31-ата минута Евандро изпълни много интересен пряк свободен удар, като направи нещо между подаване и изстрел, който изненада Пламен Андреев, като стражът на “сините” едва изби топката за да не попадне в мрежата му.

ГОЛ! Рикардиньо изравнява резултата в 32-ата минута!
Рикардиньо бе изпуснат в центъра на отбраната и с техничен удар прати топката в мрежата зад гърба на Хоркаш.

Само 120 секунди по-късно пловдивчани можеха да си върнат преднината в мача. Опасно центриране в наказателното поле бе засечено от Минчев, но топката бе блокирана преди да отиде към мрежата на столичани.

ГОООЛ! В 40-ата минута на двубоя Георги Минчев връща преднината на “смърфовете” – 2:1!
Евандро открадна топка от играч на “сините” в центъра на терена, след което напред с топка в крака чак до наказателното поле на столичани, след което изведе Джовани, който не се полакоми и подаде на непокрития Минчев, който на празна врата направи 2:1.

До края на полувремето не паднаха повече голове и “смърфовете” се оттеглиха с един гол преднина на почивката.

В 57-ата минута Дарлан намери Рикардиньо с меко подаване и сложи топката на гърдите на бразилеца, който овладя добре и шутира от въздуха, но неточно.

В 64-ата минута хубав пас на Марин Петков намери Рикардиньо в наказателното поле, но ударът на кариоката бе неточен.

В 88-ата минута Марин Петков центрира от фал и Ван дер Каап с глава насочи топката към далечния ъгъл, но вратарят на домакините се разтегна и изби в корнер.

До края на срещата не паднаха повече попадения и Локомотив записа трети пореден успех и отново е лидер в Първа лига!

Локо: Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва, Христо Иванов, Евандро, Джовани Бариани, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Георги Минчев

Старши треньор: Александър Томаш

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан Ван Дер Каап, Цунами, Рикардиньо, Джавад Ел Джемили, Уелтън, Хосе Кордоба, Дарлан Мендес, Марин Петков, Асими Фадига

Старши треньор: Николай Костов

Плодов слот от ново поколение – Bulky Fruits 🍒 и Inbet приветстват играчите с много награди и бонуси