СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив започна новата година с впечатляващ обрат в Кърджали

Локомотив Пловдив записа първа официална победа за новата 2024 година, след като надигра като гост Арда в Кърджали с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Първа лига.

Победата е още по-сладка тъй като дойде след впечатляващ обрат на един много негостоприемен стадион какъвто е този на Арда.

Въпреки, че “смърфовете” допуснаха ранен гол след ужасяваща грешка на Динко Хоркаш, след попадения на Бабакар Дион и Евандро.

ГОЛ! Още в 5-ата минута Абубакар Тунгара откри резултата!
Спорно връщане на Мартин Паскалев към Динко Хоркаш позволи на двама играчи на домакините да пресират стража на “смърфовете”, който направи фрапантна грешка, изчиствайки топката в крака на Тунгара, след което кълбото остана в офанзивния футболист на домакините и на празна врата реализира за 1:0.

В 17-ата минута пловдивчани стигнаха до гол, но той бе отменен заради засада. Мартин Райнов не успя да засече добре центриране от фал от удобна позиция. Топката остана в “смърфовете”, като футболист в “черно-бяло” опита удар, при който топката се удари в Райнов и влезе във вратата. Оказа се, че халфът е в положение на засада, поради което и голът не беше зачетен.

profittips-the best football tips

В 28-ата минута добра заучена комбинация при изпълнение на пряк свободен удар от “смърфовете” позволи на Димитър Илиев да стреля с глава в наказателното поле, но кълбото срещна напречния стълб. При ситуацията бе маркирана и засада.

ГООООЛ! Локомотив изравнява резултата в 31-ата минута чрез Бабакар Дион!
Първоначално “черно-белите” пратиха топката в мрежата на Анатолий Господинов, но попадението за втори път бе отменено. ВАР прегледа ситуацията повече от 4 минути, като в край на сметка реши, че попадението е редовно и то бе зачетено.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при голово равенство.

В 56-ата минута Борислав Цонев отне топката от противников футболист и подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят нанесе удар от около 12-13 метра, който беше блокиран от Мартин Паскалев.

В 63-ата минута Господинов демонстрира страхотен рефлекс и спаси вратата си от гол. Мартин Паскалев засече с глава центриране на Ангел Лясков отдясно и насочи в горния ляв ъгъл, но стражът на домакините успя да избие, след което топката срещна и гредата.

ГООООЛ! Евандро прави обрата пълен от дузпа в 71-ата минута!
Ангел Лясков получи отляво, стигна до аутлинията и центрира, а Пламен Крачунов игра с ръка. Главният рефер Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Евандро, който с удар в средата на вратата вкара за 1:2.

В 81-ата минута Хоркаш спаси гостите от сигурен гол след изстрел на Тунгара.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и Локомотив записа нова важна победа, която оставя отбора в Топ 4.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 10. Борислав Цонев, 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Локо: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Йоан Баи, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион

Старши треньор: Александър Томаш