СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив победи Берое по шампионски и е новият лидер в шампионата!

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Берое с 3:1 като гост в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига. С тази победа “смърфовете” излязоха еднолично начело в шампионата, изпреварвайки шампиона Лудогорец, който е с мач по-малко.

Момчетата на Бруно Акрапович започнаха много добре мача и откриха резултата още в 12-ата минута чрез Диниш Алмейда.
В 31-ата минута обаче Волен Чинков отъсди много спорна дузпа на голмайстора Алмейда срещу Алиун Фал. Минчев реализира наказателния удар и възстанови равенството.

През втората част двубоя бе равностоен, но “смърфовете” успяха да излъжат “заралии” и да се поздравят с победата. Първо в 64-ата минута след центриране на Салинас резервата Кристиан Илич с глава донесе втория гол във вратата на старозагорци.

В даденото от съдията продължение на мача пък, Димитър Илиев оформи крайния резултат от дузпа.

С този успех “смърфовете” излязоха първи с актив от 18 точки, докато Берое остава трети с 14 пункта.

В 5-ата минута Алиун Фал стреля към вратата на Луков, но над целта.

В 10-ата минута Иван Минчев пробва удар от движение от огромна дистанция, но много неточно.

ГОООООЛ! Локомотив открива резултата в 12-ата минута чрез Диниш Алмейда!
Лукас Салинас центрира в наказателното поле, където Диниш Алмейда бе изпуснат от защитата на Берое и с глава реализира.

В 19-ата минута Иван Минчев центрира остро в наказателното поле, където Алиун Фал опита да стреля с глава, но Диниш Алмейда успя да избие топката в ъглов удар, който не бе видян от главния съдия.

ГОЛ! Берое изравнява резултата в 31-ата минута след точно изпълнена дузпа на Иван Минчев!
“Заралии” успяха да изравнят след спорно отсъдена дузпа. Иван Минчев изведе Алиун Фал в наказателното поле, след което Диниш Алмейда едва побутна рамо в рамо нападателя на старозагорци, който се строполи на земята и Волен Чинков посочи бялата точка. Иван Минчев застана зад топката и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при равен резултат.

В 47-ата минута Иван Минчев отправи много хубав изстрел от фаул, но топката премина малко в страни от целта.

В 50-ата минута Октавио нахлу в наказателното поле и центрира по земята, но Лукас Масоеро изби. Крум Стоянов стигна до топката и стреля, но в тялото на Лукас Салинас, след което и Алиун Фал не успя да нанесе точен изстрел във вратата на Мартин Луков.

ГООООЛ! Локомотив повежда в 64-ата минута след гол на Кристиан Илич!
Кристиан Илич се възползва от центриране на Лукас Салинас от фаул и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на Християн Василев.

В 71-ата минута Момчил Цветанов изкочи сам срещу Василев, но опитът му за прехвърлящ удар не се получи.

В 76-ата минута “заралии” отново поискаха дузпа. Стив Фуртадо проби в наказателното поле, след което падна в наказателното поле, но този път сигнал от Волен Чинков за дузпа не последва.

В 81-ата минута Лукас Салинас центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Георги Минчев стреля с глава, но Християн Василев решително изби в ъглов удар.

В продължението на двубоя Иван Минчев получи втори жълт и съответно червен картон.

ГООООЛ! Локомотив реализира трети гол в последната минута на добавеното време след точно изпълнена дузпа на Димитър Илиев!
Бирсент Карагарен бе съборен в наказателното поле на домакините от Теди Мезаг. Димитър Илиев застана зад топката и с удар в долния десен ъгъл реализира.

До края на срещата нямаше повече интересни моменти и “смърфовете” оглавиха класирането в efbet Лига.

Снимка: Sportal.bg

Берое: Християн Василев, Теди Мезаг, Александър Цветков (к), Гаюс Макоута, Алиун Фал, Жозе Фуртадо, Октавио (Ибрахима Конте 66′), Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев, Еривалдо (Кукула 65′)

Старши треньор: Димитър Димитров

Локо: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев (Кристиан Илич 58′), Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (к), Лукас Салинас, Георги Минчев