СНИМКИ И ВИДЕО: След шедьовър на Митко Илиев, Лудогорец се измъкна от “Лаута”

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:3 домакинството си на шампиона Лудогорец в дербито на първия кръг в efbet Лига. Головете за “орлите” отбелязаха Елвис Ману (44),Кирил Десподов (76) и Бернард Текпетей (93), докато за “смърфовете” голът реализира Димитър Илиев (67).

Лудогорец владееше инициативата в двубоя и логично поведе в края на полувремето чрез Ману. През втората част пловдивчани вдигнаха оборотите и успяха да изравнят чрез капитана си Димитър Илиев, който вкара фамозен гол.

Малко по-късно обаче резервата Кирил Десподов върна гола аванс на гостите след технично изпълнение. В края на срещата Артур Крачун нацели гредата и пропусна да възстанови равенството.

В 4-ата минута Жосуе Са пусна дълго подаване към Мавис Чибота, който се измъкна зад защитата и излезе сам срещу Пиргов, но стражът скъси дистанцията и улови топката.

В 5-ата минута на двубоя се откри страхотна възможност за домакините от Пловдив. Димитър Илиев пусна елегантен пас с пета към Умарбаев, който напредна в наказателното поле, премина през няколко играчи на гостите, след което стреля, но Падт спаси.

В 10-ата минута разградчани като по чудо не откриха резултата. Алекс Сантана пое една топка пред наказателното поле, след което отправи истински снаряд към вратата на Пиргов, но топката срещна напречния стълб.

В 25-ата минута нова добра атака на гостите завърши с подаване към Елвис Ману в наказателното поле. Полузащитникът на зелените се освободи от защитник на “смърфовете” след което стреля, но Илко Пиргов отрази.

В 35-ата минута Вандерсон опита удар от далечна дистанция, но в страни от целта.

В 41-ата минута домакините изпуснаха много добра възможност да поведат в резултата. Митко Илиев отне в центъра на терена, след което размени двойно подаване с Карагарен. Капитанът на “смърфовете” намери с прецизен пас Минчев в наказателното поле, но изстрелът на нападателя на пловдивчани мина инфарктно близо до десния страничен стълб на Падт.

ГОЛ! В 44-ата минута разградчани откриха резултата чрез Елвис Ману!
Ману откри резултата, след като Сисиньо изведе Текпетей, който напредна отдясно и пусна пас по земя към центъра на наказателното поле, където Елвис сложи крака си на пътя на топката, за да вкара за 0:1.

В продължението на първата част отново Ману се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му този път бе спасен от Пиргов.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 49-ата минута се откри нова добра възможност за домакините. Конър Руан стреля опасно в близкия ъгъл на Падт, но вратарят се намери брилянтно и отрази.

В 59-ата минута след центриране от ъглов удар, топката попадна в Милош Петрович, който стреля от въздуха, но над целта.

В 65-ата минута Мавис Чибота стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Пиргов.

ГОООООЛ! Димитър Илиев изравнява резултата в 67-ата минута!
Капитанът Димитър Илиев пресече подаване на Сисиньо в противниковата половина, обърна се мигновено и с ювелирно изпълнение простреля Серджио Падт в десния ъгъл.

ГОЛ! В 76-ата минута Кирил Десподов отново изведе разградчани напред в резултата!
Вандерсон пусна извеждащ пас на левия фланг към резервата Кирил Десподов, който с изключително технично изпълнение намери далечния ъгъл на Пиргов за 1:2.

В 82-ата минута Артур Крачун можеше да донесе отново равенството на своя тим, но ударът му с глава срещна гредата.

В 91-ата минута Конър Руан изпусна златна възможност да изравни резултата, след като останал очи в очи с Падт стреля покрай него, но слабо и топката бе изчистена от голлинията.

ГОЛ! В последната минута на двубоя Бернард Текпетей реалзиира трети гол за разградчани с което реши всичко в двубоя!

Локомотив: Илко Пиргов, Олексей Биков, Артур Крачун, Кристиан Гомис, Конър Руан, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев (к), Георги Минчев