Локомотив започна контролите със загуба на “Лаута”

Локомотив (Пловдив) стартира контролите със загуба на “Лаута” от тима на Хебър (Пазарджик) с 0:1. Единственото попадение бе дело Стилиян Тисовски (6).

Двата отбора изпробваха изключително много играчи, като Александър Томаш дори смени целия си отбор на полувремето. Добри впечатления с играта си остави новото попълнение на “смърфовете” Денислав Александров.

Двубоят започна сравнително спокойно, като първият изстрел дойде в 4-ата минута, когато Стилиян Тисовски отправи удар, но Илко Пиргов улови.

Само 120 секунди по-късно обаче гостите от Пазарджик откриха резултата.

Октай Хамдиев напредна добре по десния фланг и подаде по земя към Тисовски, който дебнеше около границата на наказателното поле. Офанзивният футболист засече добре кълбото и го прокара покрай Пиргов – 0:1.

Няколко минути по-късно Венсан Марсел пое и стреля, но право в ръцете на Пиргов.

В 27-ата минута добро разиграване от страна на “смърфовете” доведе до това Бабакар Дион да стреля от средна дистанция по земя, но неговият шут се оказа твърде слаб.

В 30-ата минута Тодор Павлов изведе Каракашев сам срещу вратаря, но халфът стреля в тялото на Микулич.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

Още в началните минути на втората част пловдивчани вдигнаха оборотите, въпреки че излязоха на терена с нов отбор от играчи, след като на почивката Томаш смени целия тим.

Денислав Александров направи много добро впечатление след като няколко пъти проби по много добър начин по фланговете.

В 66-ата минута Йосип Томашевич стреля атрактивно от воле, но високо над напречната греда.

180 секунди по-късно хубава атака на “черно-белите” завърши с хубаво отиграване на Христо Иванов, който се завъртя атрактивно и елиминира противников състезател. Последва подаване към Ивайло Димитров, който върна към Евандро, чийто удар обаче беше неточен.

В 83-ата минута Костадин Велчев бе изгонен с директен червен картон, заради грубо влизане в краката на Петър Витанов.

В последната минута на добавеното време домакините като по чудо не изравниха. Витанов се пребори за една топка в наказателното поле, след което пусна пас към Ивайло Димитров, който стреля силно от 7-8 метра, но след рикошет в главата на бранител на Хебър, топката излезе в ъглов удар.

До края на срещата повече голове не паднаха и Хебър нанесе първа загуба в контролите на Локомотив.

Снимка: Спортал

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус да Силва, 3. Луан, 5. Тодор Павлов, 91. Александър Георгиев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 39. Иван Сулев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга

Резерви: 81. Мартин Величков, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Бариани, 21. Евандро, 19. Денислав Александров, 25. Педриньо, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов.

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 28. Осира Корнел, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Маржурин, 39. Ивайло Михайлов.