ГЛЕДАЙ: Шампионът на Грузия нанесе първа загуба на Локомотив в Турция и втора поредна в контролите

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от грузинския шампион Динамо (Тбилиси). Двубоят се игра на спортен комплекс “Топкапъ” в Лара, Анталия.

Головете за грузинския тим реализираха Имран Омар (71) и Квададжани (88). Това пък бе втора поредна загуба за пловдивчани в контролите от началото на 2023 година.

В четвъртата минута на двубоя се откри първата добра възможност за гол пред символичните гости от Грузия. Марушич получи хубав пас след което отправи мощен изстрел, но Хоркаш успя да отрази.

В слеващите минути играта се водеше главно в центъра на терена, като до интересни ситуации не се стигна.

В 29-ата минута Камара проби отляво, след което пробва техничен изстрел от далечна дистанция, но отново стражът на “смърфовете” се намеси решително.

В 43-ата минута Денислав Александров проби добре по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, но Димитър Илиев остана далеч от топката.

В последната минута на полувремето нова хубава атака на “смърфовете” завърши с центриране на Матеус да Силва към Илиев, който изпревари стража на гостите и стреля от малък ъгъл, но топката се спря от външната страна на мрежата.

До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Началните минути на втората част бяха спокойни, като се извършиха доста промени по двата съства.

В 63-ата минута футболист на Динамо (Тбилиси) се озова на добра позиция, но не успя да се възползва и да затрудни резервата Илко Пиргов, който замени Динко Хоркаш.

В 71-ата минута Омар откри резултата в полза на грузинския тим. Имран Омар се разписа с удар от далечна дистанция. Халфът стреля силно по земя, а Илко Пиргов не успя да се намеси и резултатът бе открит.

Само няколко минути след това Илко Пиргов се намеси решаващо, след като Гиорги Маисурадзе проби по десния фланг и центрира в наказателното поле към Станислав Биленки, който стреля, но стражът на пловдивчани показа рефлекс и спаси.

В 84-ата минута Ивайло Димитров пропусна златен шанс да изравни резултата след пропуск от близка дистанция.

В 86-ата минута отново Димитров стреля от пряк свободен удар, но покрай целта.

В 88-ата минута Динамо реши двубоя с втори гол. След центриране от ляво на наказателното поле на “черно-белите” Даджани реализира втори гол във вратата на Пиргов.

До края на срещата повече голове не паднаха и Динамо нанесе второ поредно поражение на Локомотив в контролите.

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 50. Йосип Томашевич, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро, 10. Денислав Александров, 9. Ерик Сорга

Динамо (Тбилиси): 30. Куталадзе, 2. Мали, 34. Латсабитзе, 13. Табидзе, 24. Кубори, 18. Осей, 5. Меквабишвили, 7. Шхиртладзе, 26. Паркдзе, 28. Камара, 32. Марушич