Ботев ПловдивЛокомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив сломи Ботев и е властелин на Пловдив, “смърфовете” отново в Топ 4

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 градския съперник Ботев в голямото дерби на Пловдив, което се игра на “Лаута”. Единственото попадение в срещата бе дело на Бабакар Дион в 49-ата минута.

През първата част “смърфовете” бяха по-добрият отбор и имаха преимущество във владението на топката, но чистите положения бяха рядкост.

През втората част “смърфовете” откриха резултата, но след това се прибраха и само късметът и добрите намеси на младия защитник Тодор Павлов запазиха трите точки за домакините.

В началните минути на двубоя до интересни положения не се стигна, като по интересно бе по трибуните, където напрежението между двете агитки ескалира.

В 7-ата минута на двубоя Дион проби страхотно по десния фланг, след което пусна за Карагарен, който стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 9-ата минута Димитър Илиев отправи удар, но след намесата на Ето`о се стигна само до корнер.

В следващите минути домакините бяха доста по активния отбор, но до опасни положение пред вратата на Ханкич не се стигна.

В 24-ата минута Димитър Илиев получи много хубав пас пред наказателното поле, но силният му изстрел бе спасен от Хидайет Ханкич.

Минута по-късно Джеймс Ето’о отправи изстрел, но право в ръцете на Хоркаш.

В 32-ата минута на двубоя Елвис Ману направи невероятен пробив и стреля опасно, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Хоркаш.

В 37-ата минута Димитър Илиев овладя топка в центъра на терена, пусна пас към Карагарен, който от своя страна намери Бабакар Дион с много добро подаване. Крилото на “смърфовете” отправи топовен изстрел, но Ханкич отрази.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима оставиха развръзката за втората част.

ГООООЛ! Бабакар Дион открива резултата в 49-ата минута!
Току опита елементарно да премине през Витанов, който му отне и пусна отличен пас към Карагарен отляво. Деветката пое топката и с центриране по земя намери оставения непокрит на далечната греда Дион, който нямаше проблем да вкара в опразнената врата – 1:0.

В 53-ата минута Ботев можеше да стигна до изравнителен гол. Гостите организираха отлична многоходова атака, при което Ману изведе Рабей на стрелкова позиция отляво в наказателното поле. Французинът отправи удар, който беше в обсега на Хоркаш и стражът спаси.

Две минути по-късно гол на “канарите” бе отменен. След изпълнение на корнер се получи разбъркване, Херман отправи удар с глава, а топката попадна в Брахими, който я прати във вратата. Френският футболист обаче беше в положение на засада.

В 60-ата минута младият играч на “смърфовете” Тодор Павлов спаси отбора си от гол. Рабей изскочи от втора позиция и преодоля излезлия да пресече подаването Хоркаш. Халфът потърси Бароан, който от дузпата отправи удар, но Павлов изчисти от голлинията.

В 68-ата минута много хубава атака на домакините премина през Карагарен и Евандро, като последния пусна пас към Боруков, който стреля, но слабо и Ханкич улови.

В 75-ата минута гостите организираха изключителнон опасна контраатака, която завърши с пас към непокрития Брахими в наказателното поле, но изстрелът на халфа на “канарите” излезе в аут.

В 84-ата минута мощен изстрел на Ману от границата на наказателното поле, бе отразен от Хоркаш.

Секунди след това Брахими отново прати топката в мрежата на домакините, но Волен Чинков отмени за втори път попадението заради нарушение.

В последните минути на двубоя “жълто-черните” се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и неуспяха и Локомотив записа домакински успех над вечния си съперник.

Локо: Динко Хоркаш, Александър Василев, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Матеус да Силва, Пер Зебли, Петър Витанов, Димитър Илиев (к), Бабакар Дион, Преслав Боруков, Бирсент Карагарен