Левски СофияЛокомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: 8 години по-късно Левски спечели на Лаута, брутални грешки в защита провалиха “смърфовете”

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 0:3 от Левски в среща от втория кръг на плейофната фаза в Топ 6 на Първа лига. Изключително груби грешки в отбраната на “черно-белите” не позволиха на пловдивчани да се борят за каквото и да е в този двубой.

Попаденията за “сините” реализираха Рикардиньо (35), Ивелин Попов (40) и Филип Кръстев (79). След този двубой може да се каже, че пловдивчани загубиха всякакви шансове за Европа, докато столичани съкратиха изоставането си от ЦСКА 1948.

Гостите от София можеха да открият резултат още преди да са изтекли и 60 секунди от началото на двубоя. Уелтън получи страхотен извеждащ пас от Сонко Сундберг отляво. Бразилецът навлезе на скорост в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но топката профуча покрай гредата.

В 10-ата минута Цунами отправи страхотен диагонален пас от собствената си половина към Роналдо, който овладя на гърди навлезе в наказателното поле на пловдивчани и стреля, но покрай целта.

В 17-ата минута домакините сбъркаха в центъра на терена, а от това веднага се възползва Филип Кръстев. Халфът пусна извеждащ пас отдясно за Рикардиньо. Бразилецът надбяга Сегура, а Илко Пиргов излезе да го пресрещне и връхлетя върху нападателя, в момента, в който той отправи удар. Топката мина покрай вратата, но главият съдия отсъди нарушение на вратаря и му даде жълт картон.

В 20-ата минута Зебли пусна пас по десния фланг на атаката на “смърфовете”, където Матеус овладя елиминира двама играчи на гостите и стреля, но в последния момент бранител на “сините” сложи тялото си на пътя на топката.

В 30-ата минута страхотен пас на Зебли намери Дион на границата на наказателното поле, който отправи удар с левия крак, но неточно.

Само минута по-късно отново Дион се озова с топка в крака пред наказателното поле, като този път изстрелът му бе точен, но Пламен Андреев улови.

ГОЛ! В 35-ата минута Рикардиньо открива резултата след много груба грешка на Илко Пиргов!
Пловдивчани допуснаха изключително нелеп и елементарен гол. Пиргов и Паскалев размениха няколко подавания, след което двама футболисти на “сините” атакуваха стража на гостите, а Пиргов допусна груба грешка, губейки топката от Рикардиньо, който на празна врата реализира за 0:1.

ГОЛ! В 40-ата минута Ивелин Попов удвои аванса на гостите!
Кръстев центрира от корнер, а Андриан Краев се извиси над всички и отправи удар с глава в долния десен ъгъл. Пиргов успя да избие, но Ивелин Попов беше най-съобразителен и оставен непокрит от 2-3 метра вкара за 0:2.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за гостите.

В началните минути на втората част домакините наложиха натиск, но до опасни положения пред вратата на Андреев не се стигна.

В 65-ата минута Илиев комбинира с Джовани, който овладя и стреля, топката се отклони в играч на “сините” и излезе в ъглов удар.

В 68-ата минута Уелтън получи хубав извеждащ пас, след което напред в наказателното поле и стреля, но топката срещна левия страничен стълб.

В 74-ата минута Асен Чандъров стреля с левия крак, но неточно.

Две минути по-късно добра атака на пловдивчани завърши с хубаво центриране на Витанов в наказателното поле, където Сегура стреля, но бранител в синьо блокира.

ГОЛ! В 79-ата минута Филип Кръстев направи преднината на гостите класическа!
Поредна груба грешка в отбраната на “смърфовете” дело на Сегура позволи на Кръстев да излезе сам срещу Пиргов и хладнокръвно да реализира за 3:0.

В 86-ата минута защитата на “сините” не изчисти добре топката, а пред наказателното поле Димитър Илиев отправи удар от движение, който профуча покрай вратата.

До края на двубоя не паднаха повече голове и Левски успя да спечели на Лаута за първи път от 2015 година.

Локо: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 13. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион