Отборът на Локомотив (Пловдив) записа първа победа през сезона в Първа лига, след като надигра Царско село като гост с 0:2 в среща от 8-ия кръг.

Головете за “смърфовете” реализираха Лукас Салинас (69) и Димитър Илиев (90+3д.) Така пловдивчани най-накрая успяха да се поздравят с победа, след като до момента не успяваха да спечелят.

С тази си победа черно-белите се изкачиха до 10-ата позиция с актив от 6 точки, докато “царете” са 11-ти със същия актив, но по лоша голова разлика.

В началото на двубоя домакините наложиха лек натиск, който не доведе до нищо интересно.

В 12-ата минута “царете” имаха претенции за наказателен удар. Венцислав Василев овладя топката в наказателното поле, след което последва съприкосновение с Бирсент Карагарен, след който нападателят се хвана за лицето, но Волен Чинков остана безмълвен.

В следващите минути отново домакините имаха инициативата в двубоя, но до интересни ситуации не се стигна.

В 34-ата минута Милчо Ангелов нанесе изстрел с глава, но много неточно.

В 42-ата минута нов изстрел с глава на Ангелов мина далеч от целта.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Васил Шопов пробва изстрел от дистанция, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 51-ата минута се откри първата добра възможоност за гостите от Пловдив. Димитър Илиев получи добър пас от Салинас, след което напредна и стреля с левия крак, но право в ръцете на Янко Георгиев.

Минута по-късно самият Салинас пробва удар от дистанция, но топката се отби в играч на “царете” и излезе в ъглов удар.

В 64-ата минута Петър Атанасов отправи истински снаряд от дъгата на наказателното поле, но Лукас Рейдър с много добра намеса изби в корнер.

ГОООЛ! Локомотив открива резултата в 69-ата минута след гол на Лукас Салинас!
Лукас Салинас откри резултата, след като получи в наказателното поле и реализира хладнокръвно в средата на вратата.

В 81-ата минута Петър Атанасов получи в наказателното поле от Милчо Ангелов, но крилото стреля над вратата.

В 83-ата минута Христо Попадийн получи втори жълт картон и бе изгонен.

ГОООЛ! Димитър Илиев бележи втори гол за “смърфовете” в продължението на двубоя!
Митко Илиев бе съборен от Сашо Александров в наказателното поле, и Волен Чинков посочи бялата точка. Капитанът на пловдвичани застана зад топката и хладнокръвно преодоля Янко Георгиев.

До края на срещата не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с първа победа през сезона.

Снимка: Sportal.bg

Царско село: Янко Георгиев, Милчо Ангелов, Петър Атанасов, Венцислав Василев (к), Александър Александров, Гаетан Коуку, Луи Нганиони, Карлос Охене, Христо Попадийн, Никола Колев, Васил Шопов

Старши треньор: Антони Здравков

Локо: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Артур Крачун, Олексий Биков, Петър Витанов, Лукса Салинас, Конър Руан, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел, Димитър Илиев (к), Георги Минчев