Локомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив удари за втори пореден път ЦСКА-София и завърши сезона с победа

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София с 1:0 в среща от последния кръг на плейофите за Топ 6. Единственото попадение в мача реализира Петър Андреев в 5-ата минута на двубоя.

profittips-the best football tips

С този успех “смърфовете” прекъснаха негативната си серия от четири поредни загуби в плейофната фаза и завършиха кампанията с победа.

ГОООЛ! Петър Андреев открива резултата в 5-ата минута!
Пловдивчани успяха да открият резултата при първата си по-сериозна атака. Бабакар Дион получи хубав пас отдясно, след което намери Андреев в наказателното поле, а той не остави шанс на Димитър Евтимов – 1:0.

В 14-ата минута мощен удар на Андреев по диагинала отляво затрудни Димитър Евтимов, който изби в нов ъглов удар.

Две минути по-късно Бабакар Дион обстрелва вратата на Евтимов, но без успех.

В 29-ата минута Дион опита центриране в наказателното поле към Мичи Нтело, който обаче остана под топката.

В следващите минути двата отбора редуваха атаки, но до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Само три минути след подновяването на играта домакините можеха да удвоят аванса си. След центрирането от фал, Хорхе Сегура бе най-съобразителен в наказателното поле, но не успя да отправи силен удар. Все пак Сегура пробва два последователни изстрела, като вторият бе изчистен от бранител на “червените”.

В 56-ата минута Христо Иванов пусна страхотен извеждащ пас към Оливер Камдем, който опита изстрел, но бе блокиран от бранител в “червено”.

В 72-ата минута хубава комбинация в червено завърши с центриране в наказателното поле, където бранител на “смърфовете” не успя да изчисти добре, а кълбото попадна на левия крак на Станислав Шопов, който стреля силно, но право във вратаря на пловдивчани Мартин Луков.

В 79-ата минута Лазар Туфегджич се отчете с огромен пропуск. Той получи пас в наказателното поле и преодоля Мартин Луков, но след това не успя да уцели празната врата. В карйна сметка бе отсъдена засада на Туфегджич след паса на Наско Цеков.

Две минути по-късно Турицов имаше възможност да стреля от около точката на дузпата, но Луков избива в корнер.

До края на двубоя не паднаха попадения и “черно-белите” завършиха сезона с победа.

Стартовите състави на двата отбора:

Локо: 88. Луков, 44. Лясков, 5. Павлов, 91. Сегура, 71. Камдем, 21. Евандро, 6. Иванов, 11. Андреев, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Нтело

Старши треньор: Константин Мирчев

ЦСКА-София: 25. Евтимов, 19. Турицов, 22. Махмутович, 4. Кох, 3. Санянг, 10. Линдсет, 17. Шакич, 7. Скаршем, 8. Шопов, 16. Чорбаджийски, 30. Асприля

Старши треньор: Стамен Белчев