Локомотив ПловдивТопФутболЦСКА София

СНИМКИ И ВИДЕО: “Черно-белият” поход продължава! Локо матира ЦСКА и вече е втори!

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София с 2:1 в среща от 7-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” нанесоха решителния си удар през първото полувреме, вкарвайки два гола в рамките на шест минути.

Първо Юрген Матей си отбеляза автогол в 32-ата минута след като отклони центриране на Парвиз Умарбаев. Шест минути по-късно Момчил Цветанов стреля силно от далечна дистанция, след което топката рикошира в Матей и влетя неспасяемо във вратата на Бусато.

През втората част гостите понатиснаха “черно-белите” и успяха да върнат едно попадение чрез Тиаго Родригес (69).

До края на срещата “смърфовете” запазиха гола аванс, който имат и се поздравиха с трите точки.

След тази среща пловдивчани се изкачиха на втора позиция с 15 точки, докато “армейците” останаха четвърти с 12 точки.

В 6-ата минута Локомотив създаде първата интересна атака в мача. Илич пусна пас към Илиев, който продължи към Алмейда. Бранителят на Локо стреля, но след рикошет в играч на гостите топката излезе в ъглов удар.

В 9-ата минута Умарбаев отправи не лош изстрел от фаул, но топката мина малко в страни от целта.

В 12-ата минута Тиаго опита центриране, което се получи като удар, но топката премина покрай вратата на Мартин Луков.

В 13-ата минута Али Соу стреля, но в страни от целта.

В 22-ата минута Момчил Цветанов изпрати прострелно центриране в наказателното поле. Топката премина през Димитър Илиев и Лукас Салинас, като нито един от двамата не успя да я засече.

В 29-ата минута Жул Кейта стреля от въздуха, но право в ръцете на Луков.

ГОООООЛ! Локомотив повежда в 32-ата минута след автогол на Юрген Матей!
Топката бе центрирана в наказателното поле на ЦСКА, а Юрген Матей опита да я изчисти, но вместо това я забоде право във вратата на Бусато.

ГОООООЛ! Локомотив нанася втори удар по “червените” след гол на Момчил Цветанов в 38-ата минута!
Момчил Цветанов открадна топката в половината на ЦСКА и стреля мощно с левия крак. Тя се отби в главата на правещия кошмарен мач Матей и влетя за втори път във вратата на Бусато.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения и “смърфовете” се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

В 52-ата минута Локомотив направи страхотна атака чрез Минчев, Илиев и Карагарен. Последният отправи мощен удар от границата на наказателното поле на “червените” с левия крак, но топката отлетя аут.

В 59-ата минута Греъм Кери стреля от фаул, но в страни от целта.

ГОЛ! ЦСКА връща едно попадение в 69-ата минута чрез Тиаго!
Тиаго Родригес стреля превъзходно от фаул и прати директно топката във вратата на Луков.

В 80-ата минута Умарбаев центрира от фаул, след което Митко Илиев нанесе удар с глава, но слабо и право в ръцете на вратаря Бусато.

В продължението на двубоя Бирсент Карагарен изпусна да вкара трето попадение за пловдивчани.

До края на мача нямаше повече положения и Локомотив се поздрави с трите точки.

Локо: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Кристиан Илич, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (к), Лукас Салинас, Георги Минчев (Анте Аралица 74′)