Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна класическа победа като гост на Царско село с 3:0 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. Головете за пловдивчани реализираха Диниш Алмейда (53) и Димитър Илиев (69,81).

“Смърфовете” бяха по-дейният отбор на терена през първата част, но резултатът се запази 0:0. През втората част “черно-белите” вкараха три безответни гола и се поздравиха с успеха.

След този двубой Локо събра 22 пункта и дръпна с 5 точки пред втория в класирането Лудогорец, който обаче е с 2 мача по-малко. Царско село пък се смъкна до 7-ма позиция с актив от 13 точки.

В 9-ата минута гостите от Пловдив имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. Удар на Николай Николаев срещна ръката на Лъчезар Балтанов, но главният съдия даде сигнал играта да продължи.

В 13-ата минута Бирсент Карагарен отправи изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Джони Пласид, който улови лесно.

В 20-ата минута Анте Аралица се извиси над защитниците на Царско село при центриране на Бирсент Карагарен от ъглов удар, като нанесе добър удар с глава, който премина покрай дясната греда.

В 35-ата минута Диниш Алмейда се отчете със сериозен пропуск. Защитникът беше оставен непокрит на втора греда и засече продължена топка от свой съотборник. Алмейда стреля, но Джони Пласид успя да спаси вратата си.

В 45-ата минута Димитър Илиев стреля от фаул, но топката премина малко в страни от целта.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОООЛ! Локомотив открива резултата в 53-ата минута чрез Диниш Алмейда!
“Смърфовете” поведоха в резултата след гол на Диниш Алмейда с глава. Парвиз Умарбаев центрира отлично от фаул, а Алмейда се извиси над всички в наказателното поле и с глава разстреля Пласид.

В 68-ата минута Митко Илиев намери много добре Умарбаев в наказателното поле, чийто удар обаче бе много неточен.

ГОООЛ! Димитър Илиев доближава Локомотив до победата, вкарвайки втори гол във вратата на Пласид в 69-ата минута.
Димитър Илиев увеличава преднината на смърфовете, след като бе изведен отдясно и стреля безпощадно по дигонала! Това е четвърто попадение за капитана на Локо Пд от началото на сезона.

В 73-ата минута Луис Педро изведе по отличен начин Стефан Христов, който останал сам срещу Мартин Луков, не успя да го преодолее. Това бе първи точен удар за домакините от началто на мача.

ГОООЛ! Димитър Илиев бележи трети гол за “смърфовете” в 81-ата минута!
Капитанът на “черно-белите” се възползва от слабата игра с крака на Джони Пласид след връщане назад от Лъчезар Балтанов и реализира втория си гол в двубоя.

До края на мача нямаше повече интересни ситуации и Локомотив се поздрави с 7-ия си успех от началото на сезона в efbet Лига.

Снимка: gong.bg

Царско село: Джони Пласид, Иван Бандаловски, Луис Педро, Реян Даскалов, Божидар Васев, Антонио Георгиев, Лъчезар Балтанов, Дилян Георгиев, Борис Галчев, Панайотис Лука, Мирослав Будинов

Старши треньор: Любослав Пенев

Локо: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Кристиан Илич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Николай Николаев, Димитър Илиев, Анте Аралица

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно