СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив изпусна да разгроми Царско село, Митко Илиев сътвори пропуска на сезона

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели домакинството си на Царско село с 2:0 в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения за “смърфовете” реализира Георги Минчев (23,74).

Пловдивчани могат да съжаляват, че не спечелиха с доста по изразителен резултат, тъй като направиха много пропуски пред вратата на Джони Пласид.

Капитанът на “черно-белите” Димитър Илиев пък сътвори един от пропуските на сезона през първата част на двубоя.

След този мач “смърфовете” остават на втора позиция с актив от 46 точки с три повече от третия ЦСКА-София. Царско село пък е 9-ти с 25 пункта.

В 5-ата минута на мача Кристиан Илич направи добър пробив, след което опита извеждащ пас към Минчев, но Пласид стигна пръв до топката и улови.

В 7-ата минута Диниш Алмейда от удобна позиция не успя да нанесе удар към вратата на гостите, след като бе намерен отлично от Парвиз Умарбаев.

В 12-ата минута Митко Илиев стреля от пряк свободен удар, но право в стената.

В 18-ата минута Карим Роси се измъкна добре от двама защитници на домакините, след което нанесе изстрел, но неточно.

ГОООЛ! Локомотив открива резултата в 23-ата минута чрез Георги Минчев!
Момчил Цветанов открадна топката, проби по лявото крило и след двойно подаване с Димитър Илиев се озова на страхотна позиция в наказателното поле на гостите. Без забавяне националът с успореден пас намери Георги Минчев пред голлинията и нападателят на Локомотив вкара един от най-лесните си голове.

В 33-ата минута капитанът на “смърфовете” направи пропуска на сезона. Футболист №1 на България за последните две години се озова сам срещу Джони Пласид, след като стражът сбърка елементарен пас. Футболистът на Локо финтира на два пъти вратарят на гостите и вместо да пусне топката в празната врата изчака да се върне още един играч на “царете”. В край на сметка капитанът на “черно-белите” стреля в играча на столичани, сътворявайки един от пропуските на сезона.

В 38-ата минута хубав пас на Карагарен намери Кристиан Илич на няколко метра от Пласид, но ударът на халфа мина над вратата.

В продължението на първата част Умарбаев стреля от границата на наказателното поле, но над целта.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

“Смърфовете” започнаха по активно и втората част и създадоха много добра ситуация в 51-ата минута. Момчил Цветанов получи топка по левия фланг след което извади кълбото към Илиев, който бе на дъгата на наказателното поле. Капитанът на “черно-белите” отправи добър удар, но Пласид с още по-добра намеса изби в ъглов удар.

Минута по-късно след последвалото центриране от ъглов удар Алмейда нанесе опасен удар с глава, но над вратата.

В 59-ата минута невероятно меле пред вратата на Царско като по чудо не завърши с гол! Най-напред пробив на Димитър Илиев бе спрян от Луис Педро, последва удар на Умарбаев, който бе спасен с вещина от Джони Пласид. Топката отиде в Момчил Цветанов, който продължи с канонадата от шутове, като този път гредата помогна на гостите. Топката се върна и от тялото на Минчев влезе в мрежата, но бе отсъдена засада.

В 70-ата минута гостите като по чудо не изравниха с първата си ситуация в мача. Дилан Мертенс изведе отдясно резервата Лесли Де Са, който центрира към Стефан Христов и той от вратарското поле уцели Илко Пиргов.

ГОООЛ! Локомотив нанася решителен удар в мача, след втори гол на Георги Минчев в 74-ата минута!
Нападателят бе забравен след изпълнение на ъглов удар и с известна доза късмет топката стигна до него, който нямаше как да сгреши, оставен непокрит на два метра от Джони Пласид.

В 79-ата минута Георги Минчев бе изведен сам срещу Пласид, но нападателят на “смърфовете” стреля право в стража на гостите и пропусна да оформи своя хетрик.

В 81-ата минута Карагарен пробва удар, но в страни от целта.

До края на мача не паднаха повече попадения и “смърфовете” се поздравиха със заслужен успех.

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

Царско село: Джони Пласид, Реян Даскалов (к), Иван Бандаловски, Луис Педро, Луи Нганиони, Антонио Георгиев, Лъчезар Балтанов, Дилан Мартенс, Карим Роси, Стефан Христов, Андерсон Коста

Старши треньор: Антони Здравков