СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив пречупи Словачко в края, “смърфовете” с изненадващ герой

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 чешкия Словачко в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига на Конференциите. В герой за “черно-белите” се превърна Петър Витанов, който реализира гол в 89-ата минута.

Иначе двубоят бе доста равностоен, като и двата отбора имаха своите ситуации за гол, но в крайна сметка пловдивчани успяха да реализират и да вземат крехък аванс преди реванша в Чехия.

Във 2-ата минута на мача Умарбаев центрира от фаул, но защитата на Словачко се справи.

В 14-ата минута Олексей Биков пробва изстрел от границата на наказателното поле, но високо над целта.

В 23-ата минута хубава комбинация между Митко Илиев, Умарбаев и Салинас завърши с удар на бразилеца, но право в ръцете на гостите.

В 27-ата минута Сисила пробва изстрел от далечна дистанция, но право в ръцете на Пиргов.

В 32-ата минута Гомис изрита една топка в центъра на терена, Конър Руан се пребори за нея след което проби и центрира към Митко Илиев, но капитанът на пловдивчани не успя да нанесе завършващ удар в наказателното поле.

В 35-ата минута гостите като по чудо не откриха резултата с първата си сериозна атака. Даниел Холзер получи страхотен извеждащ пас зад гърба на отбраната на черно-белите и останал очи в очи с Илко Пиргов стреля право в стража на домакините.

В 37-ата минута хубава атака на “смърфовете” завърши с центриране на Витанов към Минчев, но изстрелът на нападателя попадна право в ръцете на Нгуен.

В 41-ата минута Калабишка стреля много опасно от малък ъгъл, но топката профуча покрай левия страничен стълб на Пиргов.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 53-ата минута много хубава акция в черно-бяло завърши с пробив на Конър Руан, който изведе Георги Минчев на стрелкова позиция, но ударът на нападателя мина в страни от целта.

В 65-ата минута поредна добра атака на пловдивчани завърши с извеждащ пас на Салинас към Руан, който стреля, но Нгуен изби в ъглов удар.

В 75-ата минута главният съдия на срещата – французинът Карим Абед, се контузи и бе принудително заменен от четвъртия рефер – Ваталие.

ГООООЛ! Локомотив открива резултата в 89-ата минута чрез Петър Витанов!
“Смърфовете” успяха да пробият вратаря Нгуен в края на срещата. Минчев получи топка в наказателното поле, след което опита удар, който бе блокиран. Кълбото достигна до Петър Витанов, който без да се замисля стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

До края на срещата “смърфовете” удържаха аванса си и триумфираха с 1:0.

Локомотив: 1. Пиргов, 4. Гомис, 25. Крачун, 2. Биков, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 44. Николаев, 16. Салинас, 14. Илиев (к), 11. Руан, 10. Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

Словачко: 1. Нгуен, 19. Калабишка, 3. Кадлец (к), 6. Хофман, 23. Рейнберк, 20. Хавлик, 28. Даничек, 18. Садилек, 7. Холзер, 22. Сисила, 10. Навратил

Старши треньор: Мартин Сведик